Ankara Kugulu Park Nerede?

Kuğulu Park Nerede; Kuğulu Park, Ankara ili Çankaya İlçesinin Kavaklıdere semtinde bulunuyor. Kuğulu Park aynı zamanda Ankara’nın popüler caddelerinden olan Tunalı Hilmi caddesiyle de özdeşleşmiş durumda.

Ankara Kuğulu Park hangi semtte?

Kuğulu Park, Ankara şehrinin Kavaklıdere mahallesinde bulunan bir parktır. Park, Tunalı Hilmi Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Polonya Caddesi’nin arasındadır.

Ankara gardan Kuğulu Parka Nasıl Gidilir?

Otobüsle gelecekler; Ulus, Sıhhiye, Kızılay Durakların dan, 114, 304, 391, 135, 188, 407, 413 Numaralı Kırk konaklar otobüslerine binebilirler. Kuğulu Park durağında inmelisiniz. En yakınından geçen otobüsler: 114 (halk otobüsü) – 304 – 391 No’lu otobüslerdir. Diğer otobüsler Kuğulu parkta indirir.

Ankara Kuğulu Park hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kuğulu Park yakınından geçiyor: 114-7, 408, 413, 413-7, 440-5.

Kuğulu Park paralı mı?

Gençlerimizi kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak için sportif faaliyetlerimize devam edeceğiz’ dedi. Ramazan ayı sonrası uygulamanın başlayacağını belirten Başkan Tutal, ‘Kuğulu Mesire Alanına girişlerde otomobillerden 5 TL, Minibüslerden 10.00 TL, Otobüslerden 20.00 TL. ücret alınacağını belirtti.

Kızılaydan Kuğulu Parka hangi otobüs?

Bu Otobüs hatları Ankara Kizilay Kugulu Park yakınından geçiyor: 185-7, 193, 266, 278, 286, 339-5, 408, 439.

Kuğulu Park kim yaptı?

1955 yılında Kavaklıdere Şaraplarının sahibi olan Cenap And bu araziye ev yaptırdı. Bundan 3 sene sonra Ankara Belediyesi burayı parka çevirdi. Park adını Viyana Belediyesi’nin Ankara Belediyesi’ne hediyesi olarak bu parka beyaz kuğuları yollamasıyla almıştır.

You might be interested:  Abonman Ne Kadar Ankara?

Kızılaydan Tunalıya hangi Otobüs gider?

Çankaya şehrinde Tunalı Hilmi Caddesi konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

 • 303. 450.Cadde-Kirkkonaklar-15 Temmuz Kizilay Milli Irade Meydani-Sihhiye-Ulus.
 • 304. Kirkkonaklar-15 Temmuz Kizilay Milli Irade Meydani-Sihhiye-Ulus.
 • 317. Bağcılar-Kızılay-Sıhhiye-İçaydınlık.
 • 319.
 • 323.
 • Altınparka hangi dolmuş gider?

  Çankaya bölgesinde Altınpark için Otobüs hatları

  Hat Adı Yön
  437 Pursaklar-Mimar Sinan Mh.-Ulus-Sıhhiye GÖRÜNTÜLE
  438 Pursaklar-Yavuz Blv.-Ulus-Sıhhiye GÖRÜNTÜLE
  439 Pursaklar-Ayyıldız Mh.-Ulus-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı GÖRÜNTÜLE
  440 Pursaklar-Merkez Mh.-Ulus-Kızılay(Yargıyatdan Kalkar) GÖRÜNTÜLE

  Atakuleye hangi otobüsler gider?

  Bu Otobüs hatları ATAKULE yakınından geçiyor: 185-7, 194, 278, 286, 437, 439, 530.

  Anıtkabire hangi ego gider?

  – Sıhhiye taraflarından geliyorsanız Metro ile Kızılay’da indikten sonra AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız. Ankaray ile Tandoğan istasyonunda inerek Tandoğan Meydanı çıkışından çıkıp Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

  Kuğulu Park nasıl bir yer?

  Kuğulu Park Hakkında Bilgi

  Kuğulu Park’ın içinde kazlar, ördekler ve kuğuların yüzdüğü bir havuz, çocukların eğlenceli zaman geçirebilecekleri oyun alanları ve parkın Atatürk Bulvarı’na bakan yönünde bir kafeterya yer alır. Parkta heykellere de rastlamak mümkündür.

  Kuğulu Park Açık mı?

  İç Anadolu’nun Antalya’ya açılan bir kapısı konumunda olup çevre yolu üzerinde bulunmaktadır. Tabiatı ve iklimiyle bir doğa harikası olan Kuğulu Park özellikle yaz aylarında aynı anda binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayabilecek kapasitede olup gün boyu vakit geçirilebilecek bir mesire alanıdır.

  Kuğulu Park Açık mı?

  İç Anadolu’nun Antalya’ya açılan bir kapısı konumunda olup çevre yolu üzerinde bulunmaktadır. Tabiatı ve iklimiyle bir doğa harikası olan Kuğulu Park özellikle yaz aylarında aynı anda binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayabilecek kapasitede olup gün boyu vakit geçirilebilecek bir mesire alanıdır.

  You might be interested:  Ankara Antalya Uçak Bileti Ne Kadar?

  Ankara Seğmenler Parkı kapalı mı?

  Koronavirüs pandemisinin ardından Türkiye’de kapalı kalan tek kamusal alan Ankara’daki Seğmenler Parkı oldu. Valiliğin kapatılması yönünde bir kararı olmamasına rağmen polisler her gün saat 16.00’dan sonra parkta oturan vatandaşları dışarı çıkarıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.