Ankara Millet Camii Nerede?

2015 yılında Ankara’da açılışı yapılan Beştepe Millet Camii, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunuyor. Beştepe semtinde bulunan camii ismini de buradan almıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki Beştepe Millet Camii, külliyenin halka açıkolan belli noktalarından biridir.
Ankara Millet Camii Nerede, Nasıl Gidilir? 2015 yılında Ankara’da açılışı yapılan Beştepe Millet Camii, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunuyor. Beştepe semtinde bulunan camii ismini de buradan almıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki Beştepe Millet Camii, külliyenin halka açıkolan belli noktalarından biridir.

Millet camisine hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Beştepe Millet Camii yakınından geçiyor: 167, 339-7.

Millet Camii hangi ilimizde?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi
Wikimedia | © OpenStreetMap
Genel bilgiler
Konum Atatürk Orman Çiftliği, Beştepe, Ankara, Türkiye
Koordinatlar 39°55′52″K 32°48′00″D

Ankara 5 tepe nerede?

Beştepe, Yenimahalle

Beştepe
İl Ankara
İlçe Yenimahalle
Nüfus (2014)
Toplam 11.431

Millet Cami halka açık mı?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bünyesinde, halka açık mekânlardan biri olan Beştepe Millet Camii’nin oturum alanı 5.177 m2 ve bir ana kubbe dört yarım kubbe ile örtülü. Bodrum, namaz katı ve mahfil kısmından oluşan camide 3 bin kişi aynı anda ibadet edebiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı gezilebilir mi?

Pazartesi günleri ziyarete kapalı olan Müze Köşk, Hafta içi telefonla veya e-posta yoluyla randevu alınarak, Hafta sonu Cumartesi-Pazar günleri ile Ulusal Bayramlar ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde 13.00-17.00 saatleri arasında randevu alınmasına gerek olmaksızın ücretsiz ziyaret edilebilmektedir.

You might be interested:  Ankara Araba Pazarı Hangi Gün?

Külliye geziliyor mu?

Gruplar halinde içeri alınan vatandaşların üzerleri aranmıyor ve hemen hemen idari binanın her yeri geziliyor. Külliyede, eski dönemden beri devam eden defteri mahsusa geleneği de devam ediyor.

Recep Tayyip Erdoğan nasıl ulaşabilirim?

İLETİŞİM

  1. Adres. : T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe, Ankara – Türkiye.
  2. : 0312 525 43 90 / 403 53 75.
  3. : [email protected]

Millet Cami imamı kimdir?

Elkarrizketa. Beştepe Millet Camii İmam Hatibi Adem Kemaneci ve Firuzağa Camii Müezzin Kayyımı Ömer Özgül ile Kur’an Tilaveti ve Teravih bu akşam 21:30’da Merkez Efendi Camii’nde, aynı anda canlı olarak Zeytinburnu Belediyesi sosyal medya sayfalarında.

Türkiye’nin en büyük camisi nerede?

Türkiye’nin en büyük camisi olan Büyük Çamlıca Camii’nin üç şerefeli 4 minaresi Malazgirt Zaferi’ne ithafen 107,1 metre, iki şerefeli 2 minaresi ise 90 metre yüksekliğinde. Caminin 72 metre yükseklikteki ana kubbesi Türkiye’de yaşayan 72 milleti, 34 metre çapındaki kubbesi ise İstanbul’u simgeliyor.

Cumhurbaşkanlığı hangi ilçede?

Beştepe Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Beşevler/Emek semtinde bulunan Beştepe Mahallesi Çankaya ilçesine bağlıdır.Beştepe Mahallesi haritası konumu ise 39° 55′ 13.4616” Kuzey ve 32° 47′ 34.9764” Doğu gps koordinatlarıdır.

Ak saray nerede?

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Türkiye’nin başkenti Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği arazisinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin içinde bulunan Türkiye cumhurbaşkanının çalışma binalarıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında inşa edilmesine atıfla Ak Saray ya da Başkanlık Sarayı olarak da anılır.

Beştepe Koleji sahibi kim?

A Level Day etkinliği, Beştepe Koleji Kurucusu Sayın Gökhan Ünlüer’in; Beştepe Koleji’nin, neden A Level müfredatı ile bir araya geldiğini anlatan konuşması ile başladı.

Ankara’da yeni açılan camii nerede?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın duası ile caminin açılışı gerçekleştirildi. Kuzey Ankara Merkez Camii ve Külliyesi, Ankara Esenboğa Havalimanı yolu üzerindeki Kuzeykent’te bulunuyor.

You might be interested:  Millet Bahçesi Ankara Konser Nerede?

Meram Millet Bahçesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Meram Belediyesi Dutlu Kültür Parkı yakınından geçiyor: 1-B, 12-A, 7-A, 9-A, 9-C.

Konya Millet Bahçesine hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Dutlukır Parkı yakınından geçiyor: 2-B, 74-A.

Beştepe Millet Kütüphanesi nasıl gidilir?

MİLLET KÜTÜPHANESİ’NE NASIL GİDİLİR? Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ne ulaşmak için Yenimahalle’ye giden otobüs ve metro hatları ile Beştepe’ye yakın bir durakta inilebilir. Bunun için M1 ve M2 metro hattı kullanılabilir. Otobüsle ulaşım sağlamak isteyenler ise şimdilik 169 ve 339 numaralı hatları kullanabilir.

Beştepe ye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Beştepe yakınından geçiyor: 157-5, 309, 339-7, 528-3.

Leave a Reply

Your email address will not be published.