Ankara Mogan Gölü Nerede?

Mogan Gölü, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan bir set gölüdür.

Mogan da neler var?

Mogan Parkında Neler Yapılır? Düzenlenen alan içerisinde piknik alanları, marina adası ( buraya ulaşım asma köprüler ile sağlanmaktadır ) koşu ve yürüyüş yolları, oyun alanları, engelli çocuklar için oyun alanı, istasyonlu koşu pisti, 3 adet tenis kortu, 2 adet mini futbol sahası ve basketbol sahaları bulunuyor.

Mogan Gölüne nasıl gidilir?

Mogan Gölü’ne otobüs ile gidecekseniz, Sıhhiye, Ulus, Kızılay noktalarından birine gelerek buradan da 101, 108, 177, 182 numaralı belediye otobüslerinden birine binerek yaklaşık olarak 30 dakika içinde kolaylıkla Mogan Gölü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mogan Gölü nasıl bir yer?

Set göllerinden biri olan bu göl, yüzölçümü bakımından yaklaşık 63 km²’dir. Bunun dışında 14 milyon m³ su hacminin bulunduğu Mogan Gölünde, yüzey rakamı ise 970 ve 1200 metre arasındadır. Mogan Gölü’nün ekolojik yaşam bakımından da oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz.

Mogan Gölü hangi mahallede?

Ankara Merkez’den 25 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Gölbaşı ilçesine bağlıdır. Mogan (Gölbaşı) gölü alüvyonların birikmesi ile oluşmuş bir göldür.

Mogan Gölü saat kaça kadar açık?

Eymir Gölü Yerleşkesine yaya girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır. Göl Yerleşkesine araç giriş kartına sahip ziyaretçilerin hafta içi girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır.

You might be interested:  Ankara Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kim Oldu?

Mogan gölünde yüzmek yasak mı?

Böylece de Mogan’ı kirlilik ve kokudan arındıracağız. Geçmişte biliyoruz; Mogan’da insanlarımız yüzebiliyordu. İnşallah bu temizlikten sonra da su yüzülebilir hale gelecek. Önümüzdeki hafta sadece ot ve yosun toplayıp karaya çıkartma değil aynı zamanda çamur temizliğine de fiilen başlamış olacağız.

Mogan hangi otobüs gidiyor?

Eğer toplu taşıma ile Mogan Parkı’na ulaşım sağlayacaksanız bu durumda 177, 108, 182 numaralı otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz. Parkın en yakın noktasında bulunan duraklarda inebilirsiniz.

Eymir Gölü giriş ücreti ne kadar?

Ziyaret Saatleri: Haftanın her günü saat: 05:00 – 22:00 arasında ziyarete açıktır. Giriş ücreti: Giriş için herhangi bir giriş ücreti ödemenize gerek yoktur.

Mogan gölüne girilir mi?

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan büyük bir göldür,Etrafi belediye tarafından güzel bir şekilde düzenlenmiştir. Piknik yerlerini arabayla girişte belirli bir ücret vardır fakat Gölün golbasi belediye binasi tarafinda yürüyüş alanları, Park,cocuk oyun alani, tekne ile gezinti yapılabilecek yeri bulunur.

Mogan Parkı saat kaçta kapanıyor?

Eymir Gölü Yerleşkesine yaya girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır. Göl Yerleşkesine araç giriş kartına sahip ziyaretçilerin hafta içi girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır.

Ankara Gölbaşı yapay mı?

Gölbaşı Özel Çevre Koruma bölgesinde en önemli doğal unsurlar olan Mogan-Eymir gölleri havzası yaklaşık 971 km2 büyüklüğünde genelde düzgün yer yer orta engebeli bir havzanın güney alt ucunda alüvyoner setlerin arkasında oluşmuş doğal baraj gölleridir.

Ankara Gölbaşında kaç göl var?

Gölbaşı ilçesi adından da anlaşılacağı üzere, Ankara ilinin göller bölgesidir. Bölgede Mogan ve Eymir gölleri bulunmaktadır. Mogan Gölü havzası genelde düzgün yer yer orta engebeli bir havzanın alt ucunda alüvyoner setlerin arkasında oluşmuş doğal baraj gölüdür.

You might be interested:  Ankara Kart Para Ne Zaman Yatar?

Ankara Gölbaşı nasıl bir yer?

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Ankara’ya bağlı olan Gölbaşı konumu itibariyle karasal iklime sahiptir. Kışları soğuk ve yağışlı geçiren Gölbaşı, yaz aylarını sıcak ve kurak geçirmektedir. Bu bölgedeki diğer ilçeler gibi sert bir kuş geçiren ilçe ilkbaharın gelmesiyle daha gezmeye elverişli bir havaya sahip olmaktadır.

Gölbaşında kaç göl var?

Gölbaşı, Azaplı ve İnekli gölleri D.S.İ. tarafından kanallarla birleştirilmiştir. Bu göller tatlı su gölleri olup sulak alan vasfındadır. Bu sahaların yerli ve göçmen çok sayıda kuş türü için yumurtlama, yavru çıkarma ve mevsimlik alanıdır.

Mogan gölünde nerede kahvaltı yapılır?

Tüm gölü dolaştıktan sonra veya yay olarak ters yönden girerseniz; ÇOBANOĞLU ve ODTÜ KAYIKHANE tesislerinde kahvaltı yapabilirsiniz.

Mogan Gölü doğal bir varlık mıdır?

Gölbaşı Özel Çevre Koruma bölgesinde en önemli doğal unsurlar olan Mogan-Eymir gölleri havzası yaklaşık 971 km2 büyüklüğünde genelde düzgün yer yer orta engebeli bir havzanın güney alt ucunda alüvyoner setlerin arkasında oluşmuş doğal baraj gölleridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.