Ankara Nevşehir Nasıl Gidilir?

Ankara ile arasında ortalama 280 kilometre olan şehre gidiş 3-4 saat sürüyor. İstanbul-Nevşehir arası yaklaşık 744 kilometre ile 8 saatlik bir otoban yolculuğu sunuyor. Kayseri’den 1 saat 15 dakikalık süren 80 kilometrelik yolculuk sonrasında Nevşehir’e ulaşım sağlanabiliyor.
Ankara – nevşehir göreme arası mesafe yaklaşık olarak 283 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 4 saat 40 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 222 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 47 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 15.57 Lt, benzinli bir araç ise 22.64 Lt yakıt tüketir.

Ankara’dan Nevşehire hangi yoldan gidilir?

Ortalama 3-3,5 saat süren Ankara-Nevşehir yolculuğunu iki farklı güzergâhta yapmanız mümkün. Konya yolundan devam eden güzergâh Samsun yoluna göre biraz daha uzun ve genelde ağır vasıtalar tarafından kullanıldığı için Samsun yolu daha çok tercih edilmektedir. Daha ekonomik ulaşım çeşidi de otobüs.

Nevşehir ankaraya yakın mı?

Ankara Nevşehir arası; arabayla Ankara – Niğde Otoyolu üzerinden 2 saat 50 dakika (287 km) ve Ankara – Tarsus otoyolu üzerinden 3 saat 19 dakika (299 km), otobüsle 3 saat 41 dakika (275 km), uçakla 46 dakika (212 km) ve yürüyerek Karakeçili Kaman Yolu üzerinden 54 saat (260 km) sürmektedir.

You might be interested:  Ankara Hastanesi Hangi Ilçede?

Nevşehir’e nasıl gideceğiz?

Nevşehir’e ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Kara yolu ile ulaşımda Türkiye’nin tüm noktalarından özel araç ve şehirlerarası otobüs seçenekleri sunulmaktadır. Havayolu ile ulaşım seçeneği ise Nevşehir Havaalanı ve Kayseri Havaalanı üzerinden gerçekleşmektedir.

Ankara Nevşehir otobüs ile kaç saat?

Ankara ile Nevşehir arasındaki mesafe 279kms km’dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 2 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Nevşehir’e ne zaman gidilmeli?

Ancak gidilebilecek en uygun zaman dilimi, havalar aşırı ısınmadığı ve talebe orantılı olarak fiyatların aşırı artmadığı bahar ayları olabilir. Nisan-mayıs zamanı veya yazdan hemen sonraki sonbahar dönemi, Nevşehir için ideal dönemlerdir.

Nevşehir Hangi şehre yakın?

Nevşehir Hangi Bölgede? Nevşehir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi sınırlarında yer almaktadır. Tarih ve doğal güzelliklerinin birleştiği il; Yozgat, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kayseri ile de komşuluk yapmaktadır.

Nevşehir Ankara bileti ne kadar?

En ucuz Nevşehir – Ankara otobüs bileti 250,00 TL’dir.

Ankara Ürgüp arası kaç?

Ankara Ürgüp Otobüs Bileti

En Ucuz Sefer 0 km
Ankara – Ürgüp Arası Kaç Saat 4sa 30dk 2
En Çok Sefer Yapan Firma

Nevşehir Ankara arası ne kadar yakar?

ANKARA İLE NEVŞEHİR ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ

Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 16.11 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 23.43 LİTRE yakıt tüketir.

Nevşehir’de Kürt var mı?

Türkiye’nin 80 ilinde Kürt köyü bulunuyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan tüm şehirlerde Kürt köyü bulunuyor. İç Anadolu’nun göbeğinde olan ve Türkiye’nin ortasında yer alan ”Nevşehir’de ise Kürt köyü bulunmuyor.

Nevşehir neyi ile meşhur?

Peribacaları,Testi Kebabı,Kozaklı Kaplıcaları,Ortahisar ve Uçhisar Kaya Oyması Kaleleri, Tarihi Mustafapaşa Evleri ile Nevşehir, gerçekten Türkiye’de görülmesi gereken, yeraltı şehirleriyle insanı büyüleyen bir ilimiz.

You might be interested:  Ankara Tema Park Nerede?

Nevşehir’e tren var mı?

Nevşehir’de tren yok. En yakın tren istasyonu Kayseri tren garı. To navigate, press the arrow keys. Kayseri otogarı tren istasyonuna 8 km uzaklıkta, otobüs veya tramvayla ulaşmak mümkün.

Ankara Nevşehir tren var mı?

1 Ankara (Türkiye) – Nevşehir (Türkiye)

Türkiye, gece boyunca çalışan yüksek hızlı trenler ve uzun mesafeli trenler sunmaktadır. Tren bağlantısı yoksa, birçok otobüs bağlantısından biriyle seyahat edin. Otobüs biletleri de rezervasyon linklerinden edinilebilir.

Nevşehir hangi otobüsler gidiyor?

Nevşehir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

 • Ağrı Ses Turizm.
 • Aras Seyahat.
 • Beydağı Turizm.
 • Can Ardahan.
 • Devran.
 • Ede Turizm.
 • Kars Kalesi.
 • Lider Doğu Anadolu Turizm.
 • Nevşehir biletleri ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen Nevşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Rota Fiyat
  Kayseri – Nevşehir 50,00 TL
  Konya – Nevşehir 150,00 TL
  Ankara – Nevşehir 200,00 TL
  Adana – Nevşehir 250,00 TL

  Ankara Nevşehir arası otobüs kaç km?

  Ankara – Nevşehir arası uzaklık kaç km? Ankara – Nevşehir arası karayolu ile 275 km’dir.

  Ankara Nevşehir Yeni otoban kaç km?

  Ankara-Niğde Otoyolu; 275 km ana gövde, 55 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 km uzunluğundadır.

  Ankara Kapadokya arası otobüsle kaç saat?

  En Çok Tercih Edilen Ankara – Kapadokya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Ankara Kapadokya Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
  Nevşehir Seyahat 170 TL 3 sa 32 dk
  Metro Turizm 170 TL 3 sa 32 dk

  Kayseri Nevşehir kaç?

  Kayseri – Nevşehir arası karayolu ile 104 km’dir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.