Ankara Nevşehir Yolu Nasıl?

Yenimahalle, Ankara – Nevşehir, Nevşehir arası mesafe yaklaşık olarak 307 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 3 saat 30 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 231 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 48 dakika sürede tamamlayabilirsiniz.
Ankara Nevşehir arası; arabayla Ankara – Niğde Otoyolu üzerinden 2 saat 50 dakika (287 km) ve Ankara – Tarsus otoyolu üzerinden 3 saat 19 dakika (299 km), otobüsle 3 saat 41 dakika (275 km), uçakla 46 dakika (212 km) ve yürüyerek Karakeçili Kaman Yolu üzerinden 54 saat (260 km) sürmektedir. Lütfen yolcuğunuz sırasında trafik kurallarına uyunuz.

Ankara’dan Nevşehire hangi yoldan gidilir?

Ortalama 3-3,5 saat süren Ankara-Nevşehir yolculuğunu iki farklı güzergâhta yapmanız mümkün. Konya yolundan devam eden güzergâh Samsun yoluna göre biraz daha uzun ve genelde ağır vasıtalar tarafından kullanıldığı için Samsun yolu daha çok tercih edilmektedir. Daha ekonomik ulaşım çeşidi de otobüs.

Nevşehir’e nasıl gideceğiz?

Nevşehir’e ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Kara yolu ile ulaşımda Türkiye’nin tüm noktalarından özel araç ve şehirlerarası otobüs seçenekleri sunulmaktadır. Havayolu ile ulaşım seçeneği ise Nevşehir Havaalanı ve Kayseri Havaalanı üzerinden gerçekleşmektedir.

You might be interested:  Ankara Çubuk Köylü Pazarı Hangi Gün?

Istanbul Nevşehir arası hangi iller var?

İstanbul Nevşehir arası yolculukta hangi illerden geçilir? İstanbul Nevşehir arası yolculukta güzergaha bağlı olarak geçilen iller değişmektedir. O-4 Ankara – Niğde Otoyolu üzerinden gidilirse Gebze, İzmit, Sakarya, Düzce, Ankara illerinden geçilmektedir.

Nevşehir’e ne zaman gidilmeli?

Ancak gidilebilecek en uygun zaman dilimi, havalar aşırı ısınmadığı ve talebe orantılı olarak fiyatların aşırı artmadığı bahar ayları olabilir. Nisan-mayıs zamanı veya yazdan hemen sonraki sonbahar dönemi, Nevşehir için ideal dönemlerdir.

Ankara Nevşehir kaç para?

En Çok Tercih Edilen Ankara – Nevşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Ankara Nevşehir Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Nevşehir Seyahat 170 TL 3 sa 49 dk
Metro Turizm 170 TL 3 sa 49 dk
Öncü Seyahat 160 TL 3 sa 49 dk

Nevşehir’e hangi yoldan gidilir?

Yol: Konya yolundan Gölbaşı-Koçhisar-Aksaray-Nevşehir rotası. 2. Yol: Samsun yolundan Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir rotası. Aksaray yolu ağır vasıtalar nedeniyle kalabalık ve yolda çeşitli bozukluklar olabilir.

Nevşehir’de Kürt var mı?

Türkiye’nin 80 ilinde Kürt köyü bulunuyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan tüm şehirlerde Kürt köyü bulunuyor. İç Anadolu’nun göbeğinde olan ve Türkiye’nin ortasında yer alan ”Nevşehir’de ise Kürt köyü bulunmuyor.

Nevşehir neyi ile meşhur?

Peribacaları,Testi Kebabı,Kozaklı Kaplıcaları,Ortahisar ve Uçhisar Kaya Oyması Kaleleri, Tarihi Mustafapaşa Evleri ile Nevşehir, gerçekten Türkiye’de görülmesi gereken, yeraltı şehirleriyle insanı büyüleyen bir ilimiz.

Ankara Nevşehir Yeni otoban kaç km?

Ankara-Niğde Otoyolu; 275 km ana gövde, 55 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 km uzunluğundadır.

Ankara Ürgüp arası kaç?

Ankara Ürgüp Otobüs Bileti

En Ucuz Sefer 0 km
Ankara – Ürgüp Arası Kaç Saat 4sa 30dk 2
En Çok Sefer Yapan Firma
You might be interested:  Ankara Otogara Nasıl Gidilir?

Ankara Nevşehir otobüs ile kaç saat?

Ankara ile Nevşehir arasındaki mesafe 279kms km’dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 2 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Malatya Nevşehir arası kaç?

Malatya – Nevşehir arası karayolu ile 444 km’dir.

Kayseri Nevşehir kaç?

Kayseri – Nevşehir arası karayolu ile 104 km’dir.

İstanbul Kapadokya kaç saat sürer?

İstanbul Kapadokya otobüs yolculuğu yaklaşık 10 saat sürüyor.

Ankara Nevşehir arası otobüs kaç km?

Ankara – Nevşehir arası uzaklık kaç km? Ankara – Nevşehir arası karayolu ile 275 km’dir.

Ankara Nevşehir arası ne kadar benzin yakar?

ANKARA İLE NEVŞEHİR ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ

Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 16.11 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 23.43 LİTRE yakıt tüketir.

Niğde Ankara arası kaç kilometredir?

Ankara Niğde arası otobüsle 346 kilometredir.

Kayseri Nevşehir kaç?

Kayseri – Nevşehir arası karayolu ile 104 km’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.