Ankara Niğde Otoyolu Girişi Nerede?

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU NEREDEN GEÇİYOR? Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlayacak olan otoyol, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinden başlıyor ve Niğde’nin Gölcük Köprülü Kavşağı’nda tamamlanarak mevcut otoyola bağlanıyor.
Ankara Niğde otoyolunun 2 kesiminin açılması ile geçiş ücretleri de belli oldu. Otoyolun geçiş ücretlerinin ne kadar olacağı kgm.gov.tr resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Otoyolun birinci kesimine Ankara Haymana Alın Gişesinden giriliyor ve Ankara Şereflikoçhisar Acıkuyu gişesinden çıkılıyor.

Ankara-Niğde yolu nereden geçiyor?

Ankara-Niğde Otoyolu Proje güzergâhı Ankara ili Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar, Evren İlçeleri; Konya ili Kulu ilçesi; Kırşehir ili Merkez ilçesi; Aksaray ili Ortaköy, Sarıyahşi, Gülağaç, Ağaçören, Merkez ilçeleri; Nevşehir ili Acıgöl, Derinkuyu ilçeleri ve Niğde ili Merkez ilçesi sınırları içerisinden geçmektedir.

Ankaradan Niğde’ye hangi yoldan gidilir?

Ankara’dan Niğde’ye Özel Araç ile Ulaşım

Ankara merkezden yola çıktıktan sonra Kırşehir ve Aksaray yol güzergahı takip edilir. Aksaray’da 84 kilometrelik yolculuk sonrasında Niğde’ye ulaşım sağlanmaktadır.

You might be interested:  Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı Ne Zaman-Açılacak?

Ankara alın Niğde alın arası kaç km?

Yeni otoyol ile mesafe 275 km’ye düşüyor. Yolculuk süresi ise 2 saat 20 dakika.

Niğde otobanı yolu ne kadar kısaltıyor?

Ankara-Niğde Otoyolu’nun hizmete açılmasıyla seyahat süresi 1 saat 52 dakika kısalacak. Otoyol, sağladığı yakıt ve zaman tasarrufu sayesinde, toplamda yıllık 1 milyar 600 milyon liralık bir kazanım sağlayacak.

Ankara-Niğde otoyolunda hız sınırı var mı?

İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren başlayan uygulama ile hız sınırının Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar uzanan otoyolda 130 kilometre/saate,Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde otoyollarında ise 140 kilometre/saate çıkarıldığını bildirdi.

Ankara Niğde otoyolu geçiş ücreti nasıl ödenir?

Türkiye İş Bankası Şubeleri, internet bankacılığı veya mobil uygulamalarından ödeme yapabilirsiniz. Kurumsal web sitemiz www.ankaranigdeotoyolu.com veya Ankara-Niğde Otoyolu mobil uygulaması üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Gişeden Ödemeli Geçişler :

  1. Nakit.
  2. Kredi Kartı
  3. Banka Kartı

Niğde Ankara arası kaç saat sürüyor?

Ankara Niğde arası otobüsle ortalama 3 saat 47 dakika sürmektedir. Ankara Niğde arası otobüsle kaç kilometredir? Ankara Niğde arası otobüsle 346 kilometredir.

Niğde Ankara yolu açık mı?

Ankara ve Niğde arası artık kesintisiz.

Ankara Niğde Otoyolu kaç araç garantisi?

2020’DE 2.4 MİLYAR AVRO ÖDENDİ

Projede günlük kaç araç geçiş garantisi verildiği bilinmiyor. Sayıştay’ın raporuna göre, Ankara-Niğde Otoyolu için 2020’de 2.4 milyar Avro garanti ödendi. Otoyol 25 Aralık 2035’te kamuya devredilecek.

ERG otoyol kime ait?

YİD Sözleşmesi kapsamında Proje’nin Görevli Şirketi ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.’dir. ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş., ERG İnşaat ve Seza İnşaat tarafından Proje’nin uygulanması için kurulmuş olan özel maksatlı bir kuruluştur (ÖMK). ÖMK içinde, ERG İnşaat, hisselerin %95’ini elinde tutan lider hissedardır.

Yeni otoyol ile Ankara Adana arası kaç km?

Ankara Adana arası; arabayla Ankara – Tarsus Otoyolu üzerinden 4 saat 44 dakika (500 km), D750 Otoyolu üzerinden 5 saat 16 dakika (497 km), Ankara Tarsus E90 üzerinden 6 saat 6 dakika (549 km), otobüsle 6 saat 47 dakika (514 km), uçakla 1 saat (372 km) ve yürüyerek D750 güzergahı üzerinden 96 saat (477 km) sürmektedir.

You might be interested:  Ankara Antares Sinema Hangi Filmler Var?

Niğde Ankara otobanı kaç TL 2022?

Otoyol Geçiş Ücretleri 2022

Otoyol Giriş-Çıkış Bölge Geçiş Ücreti (Otomobil)
Kuzey Çevre Otoyolu Fenertepe-Kurnaköy 95,50 TL
Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu Kınalı-Fatih 39,00 TL
Kuzey Marmara Anadolu Otoyolu Kurnaköy-Tem Akyazı 89,50 TL
Ankara-Niğde Otoyolu Ankara Alın-Niğde Gölcük 138,50 TL

Niğde Otobaninda radar var mi?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otoban hız sınırı uygulaması hız koridoru radar tespit sistemiyle gerçekleşiyor. Araçların gişelere giriş ve çıkışlarındaki saatler üzerinden yapılan tespitle ortalama hızları belirlenerek ihlal durumunda cezai işlem uygulanıyor.

Ankara Niğde otoyol ücreti ne kadar?

Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022 hakkında detayları derledik. Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022, araç sınıfına ve gidilen mesafeye göre ücretler 15 lira civarı ile 290 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Niğde Ankara otoban ücreti ne kadar?

Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022 hakkında detayları derledik. Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022, araç sınıfına ve gidilen mesafeye göre ücretler 15 lira civarı ile 290 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Niğde Ankara arası otobüs ile kaç saat?

Ankara – Niğde arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer? Ankara – Niğde arası toplam 344 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 3 saat 30 dakika sürüyor.

Ankara Niğde arası kaç km otobüsle?

Ankara – Niğde arası karayolu ile 346 km’dir.

Niğde Aksaray Ankara arası kaç kilometre?

Ankara – Aksaray Arası

Araba Mesafesi 238 km
Otobüs Mesafesi 226 km
Uçuş Mesafesi 46 dk.
Yaklaşık Mesafe 238 km
Araba Süresi 2 sa. 35 dk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.