Ankara Öğrenci Su Indirimi Nasıl Yapılır?

-Abone olacağı yerde sadece öğrencilerin ikamet ettiğini gösteren bir belge, -Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) herhangi bir yerde çalışmadığına ilişkin belge, -Örgün eğitim verilen yüksekokulda (normal eğitim ile sınırlı olmak kaydıyla) eğitim gördüğüne ilişkin belge ile ASKİ’ye gelmeleri gerekmektedir.
Öğrenci Evleri abone tipine konutlarda uygulanan su ve atıksu bedelinin %50’si oranında indirim uygulanacak olup, bu indirimden faydalanabilmek için aşağıdaki belgelerle başvuru yapılması gerekmektedir. 1- Öğrencinin, ailesiyle birlikte yaşamadığını, abone olacağı yerde sadece öğrencilerin yaşadığı evlerde ikamet ettiğini gösterir belge,

Ankarada suda indirim var mı?

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sevgili hemşehrilerimiz, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak su satış tarifemizde yüzde 8 olan KDV oranı 15 Şubat 2022 tarihinden bu yana yüzde 1 olarak kullanılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Aski son endeks ne demek?

Su faturası yazılma sırasında sayaç yeri kapalı veya okunamaz olduğu durumlarda son endeksi fatura tarihinden itibaren abone sahibinin 3 gün içerisinde son endeksi bildirmesi gerekmektedir. Şehir dışına çıkacağı, abone sahibinin uzun süre evden ayrılması vb. durumlarda son endeksi bildirim yapılmaktadır.

You might be interested:  Ankara Yenimahalle Hangi Ilçeye Bağlı?

Aski son endeks nasıl öğrenilir?

Su sayacınızın içerisinde bulunan endeksi alarak ASKİ Genel Müdürlüğü Merkez binamızda bulunan ‘Endeks Okuma’ birimine müracaat ederek bildirebilirsizniz. Ayrıca çağrı merkezimiz olan 185 ( ASKOM ) veya 444 27 54 nolu telefonumuzdan ‘Endeks Okuma’ ile irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Aski randevu nasıl alınır?

Abone işlemlerini sıra beklemeden yapmak için de e-randevu sisteminin hizmete girdiğini kaydeden Genel Müdür Kaya, “Abonelik işlemleri için www.aski.gov.tr sitesi üzerinden e-randevu kısmında formu doldurup randevu saati alınmalıdır.

Su indirimi icin nereye Basvurulur?

Su ücreti indiriminden yararlanmak isteyenlerin, su sayaçlarının üzerlerine kayıtlı olması şartıyla,ilgili Belediye Başkanlıklarına başvurmaları gerekir.

Su faturası kimlere indirimli?

İSKİ’den Engellilere Yüzde 50 İndirim!

İdaremiz, sayaç ayrımı yapılmış veya müstakil aboneliği bulunan, engellilik seviyesinin % 40 (yüzde kırk) ve üzerinde olduğunu raporla belgelendiren engellilerin konutlarına % 50 (yüzde elli) indirimli su vermektedir.

Ankara’da 1 ton su ne kadar?

ABONE TİPİ SU ATIKSU
0-10 m³ 0,67 0,33
11-15 m³ 7,90 3,95
16-30 m³ 11,11 5,56
30 m³ üzeri 14,33 7,17

ASKİ su abonelik ücreti ne kadar?

ASKİ Su Aboneliği Kaç TL? ASKİ su aboneliği ücreti, 2022 yılı için 215 TL’dir. 2022 yılı için ise bu rakamın 250 TL üzerinde olması bekleniyor. Ayrıca abonelik işlemleri sırasında depozito ve atık su bedeli gibi kalemler adı altında da ücret isteniyor.

Ankara ASKİ su açma kapama ücreti ne kadar?

İlk olarak su aboneliği açılması için kanal bağlantı ücreti ve atık su bedeli altında bir miktar ücret alınır. Bu ücret yeni zamanlar ile birlikte tam olarak 166, 74 lira olarak belirlenmiştir.

ASKİ su faturası kaç ay ödenmezse kesilir?

3.Bildirime rağmen eski borçlar ve yeni su tüketim bedelinin 10 gün içersinde ödenmemesi halinde abonenin suyu, sayacı aparatlamak, tapa kullanmak gibi yöntemlerle kesilir. 4.Suyun kesilmesine rağmen borç ödenmezse, kesme tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde sayaç sökülür.

You might be interested:  Ankara Mitingi Ne Zaman?

Ankara su faturası neden yüksek geldi?

Su tesisatında kaçak varsa faturanızın yüksek gelmesine sebep olabilir. Su saatiniz dönüyor ise su tesisatlarında kaçak var yada su sayacınız arızalı demektir.

ASKİ su faturası fazla geldi ne yapmalıyım?

İletişim

  1. Adres:Hacı Bayram Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi.
  2. ASKİ Çağrı Merkezi:0312 616 10 00.
  3. Email: [email protected].

Su abonelik ücreti ne kadar?

Su aboneliği başvuru ücreti 2021 yılı için 196,50 TL olarak belirlenmiştir.

Ankara su aboneliği internetten yapılır mı?

Eskiden abonelik işlemleri kurumlara gidip bizzat başvurularak gerçekleştirilirken artık bu işlemler internet üzerinden kolaylıkla halledilebiliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan proje ile beraber 18 Şubat 2019 tarihinden itibaren, vatandaşlar su aboneliği başvurusunu E-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Aski online abonelik yapılıyor mu?

“Android ve IOS işletim sistemli mobil telefon ya da tabletinizde Uygulama Mağazası bölümünden uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede Başkentliler ASKİ’ye gelmesine gerek kalmadan abonelik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Elektrik indirimi yüzde kaç?

Enerji yönetiminin sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, konut abonelerine uygulanan ilk kademe tarifede yüzde 10 ile 15 arasında indirim öngörülüyor. Ticarethane abonelerinin faturalarında ise yüzde 25’e yakın indirim planlanıyor.

Su faturası KDV oranı kaç?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Belediyeler KDV oranında indirim yapsın” açıklamasına karşın ASKİ’nin su faturalarındaki KDV oranı zaten 15 Şubat 2022 tarihinden itibaren yüzde KDV oranı yüzde 1 olarak uygulanıyor.

Su faturası nasıl hesaplanır?

İski’nin aylık tüketim faturası hesaplanırken o aya ait su birim fiyatı baz alınmıştır.

Nitekim o ay 10 m3’e kadar su birim fiyatı 8.33 TL dir.

  1. 8.33 x 10 =83.3 TL su bedeli.
  2. Bakım bedeli de 1 m3 su fiyatı olduğundan 8.33 TL.
  3. Su bedeli + bakım bedeline %8’lik kdv eklenecektir.
You might be interested:  Ankara Odtü Atatürk Anıtı'Nı Kim Yaptı?

1 m3 su ne kadar Aski?

ABONE TİPİ SU TOPLAM
0-15 m³ 8,31 12,47
16-30 m³ 11,68 17,52
30 m³ üzeri 15,07 22,61
SOSYAL YARDIM ALAN KONUT ABONELERİ

Leave a Reply

Your email address will not be published.