Ankara Otobüs Ihalesini Kim Kazandı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi tamamlanan otobüslerin alım sözleşmeleri, ihaleleri kazanan Mercedes Benz Türk A.Ş. ve OTOKAR Otomotiv Savunma Sanayi A.Ş. temsilcileri ile imzalandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda bugün yapılan törende ilk olarak EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş konuştu.

Ankara’da kaç tane EGO otobüsü var?

EGO bugün kendi bünyesindeki 1800, özel olarak işletilen ( özel halk otobüsü – ÖHO ve özel toplu ulaşım araçları – ÖTA ) 700 ‘den fazla otobüsüyle, 5 bölgede, 40’tan fazla hareket noktası ile, 300’den fazla hatta Ankaralılara ulaşım hizmeti vermektedir.

Ankarada kaç tane otobüs hattı var?

EGO Otobüsleri

Şehirdeki otobüsle taşımanın büyük bir kısmı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kuruluş olan EGO Genel Müdürlüğü otobüsleri tarafından yapılmaktadır. Yaklaşık 323 hatla, 46 farklı hareket noktasından Ankara’nın her yerine seferler düzenlenmektedir.

EGO devletin mi?

EGO, özel hukuk hükümlerine göre idare edilen, kamu tüzel kişiliğine haiz bir kuruluştur. Mal, hizmet alımı ve yapım faaliyetlerini 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa göre, gelir getirici faaliyetlerini ise 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa göre sürdürmektedir.

You might be interested:  Ankara Yıldırım Beyazıt Sağlık Bilimleri Fakültesi Nerede?

EGO 1 kişi ne kadar?

Toplantıda EGO Genel Müdürlüğü’nün yüzde 44’lük zam teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. Böylece başkentte toplu taşımada tam bilet ücreti 4.5 TL’den 6.5 TL’ye yükselmiş oldu. Öğrenci biniş ücreti de 2.5 TL’den 3.5 TL’ye yükseldi. Aktarma ücretlerine ise artış yapılmadı.

EGO otobüsleri kaç hp?

Cumhuriyetin ilanından sonra Ankara’nın elektrikle aydınlatılması amacıyla, ilk kez 1925 yılı başında Ankara Belediyesi tarafından Bentderesine kurulan 50 HP gücündeki bir lokomobilli santralden doğru akımlı olarak elektrik üretilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Kırmızı EGO otobüsleri Elektrikli mi?

Otobüsler, dünyada seri üretime geçilen ilk dönüştürülmüş yüzde 100 elektrikli otobüs olma özelliğini taşıyor. EGO Genel Müdürlüğünden alınan 7 otobüsün dönüşüm süreci tamamlanırken, dizelden dönüştürülen yüzde 100 elektrikli otobüslerin test sürüşüne ABB Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

ÖTA EGO ne demek?

EGO ÖTA Ankara şehrinde Otobüs toplu taşıma sağlayıcısıdır. Ankara şehrinde, EGO ÖTA şirketine ait, 306 Otobüs durağı ile 24 Otobüs hattı bulunmaktadır.

EGO otobüsleri kaç motor?

Körüklü Conecto’nun sessiz, Euro-5 normuna uygun 11,97 litre hacimli motoru 2000 devir/dakikada 260 kW (349 bg) güç üretiyor. Motorun aracın arka tarafına dikey olarak yerleştirilmiş olması, hem motorun ve hem de motora bağlı aktarma organlarının bakımında büyük kolaylık sağlıyor.

Ankara’da kaç tane özel halk otobüsü var?

“EGO Genel Müdürlüğü denetiminde, Ankara Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi (AHOK) bünyesinde kent merkezindeki 12 adet hatta çalışmakta olan 134 adet özel toplu taşıma aracı (ÖTA), 12 Nisan 2022 Salı günü itibarıyla hizmet vermeyecektir.

Ankara metrosu günde kaç kişi taşıyor?

Ankara – Başkentte toplu taşıma araçları içerisinde en çok EGO’ya ait otobüsler kullanılıyor.

EGO kelimesi ne anlama gelir?

Ego, Latinceden gelen bir kelime. Anlam olarak ‘benlik’, ‘bencillik’ ve ‘ben’ gibi ifadeleri karşılıyor. Ego, Sigmund Freud’la özdeşleşen bir psikanaliz terimi. İnsanın kişisel özelliklerini koruyarak bilinçaltı isteklerinden bazılarına izin verme hali.

You might be interested:  Ankara Istanbul Hızlı Tren Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü kim?

1960 yılında Malatya’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümünden 1982 yılında mezun oldu. Aynı dalda, ABD’de Wayne State Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı.

Bugsaş Genel Müdürü kim 2021?

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Bugsaş Genel Müdür Yardımcılığına Yüksel Demirel atandı. Yüksel Bey; hayırlı olsun.

Yeni EGO otobüsleri hangi marka?

Bugün teslim aldığımız 21 adedi hemen seferlere başlıyor. Otokar marka 28 adet dizel körüklü otobüsümüzün ise bugün tamamını teslim aldık. Bu otobüslerimiz de hemen seferlerine başlayacak. Toplam 301 adet otobüsümüzün 82 adedi bugünden itibaren hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacak.

Yeni EGO otobüsleri Elektrikli mi?

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent ulaşımında konforu ve güvenliği önceleyen hizmet anlayışı doğrultusunda filosuna eklediği elektrikli otobüslere Başkentliler tam not verdi. EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Şehir Hastanesi-Kızılay-Ulus güzergâhında3 adet 12 metrelik solo tip elektrikli otobüsleri hizmete sundu.

Halk otobüsü kaç kişilik?

düz hesap ayakta 120 kişi diyebiliriz.bu sayının altına düşüldüğünde muavini tarafından fırça atılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.