Ankara Otogar Çankaya Nasıl Gidilir?

Ankara Otogar Çankaya Nasıl Gidilir? Çankaya ‘ya gitmek isteyen ziyaretçiler, Yenimahalle ilçesinde bulunan Aşti Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni kullanabilirler. AŞTİ Otobüs Terminali’nde indikten sonra, yaklaşık 5 km uzaklıktaki Çankaya ilçe merkezine gitmek için ücretsiz olarak hizmet veren servisler ya da Çankaya dolmuşları kullanılabilir.

AŞTİ Çankaya arası nasıl gidilir?

AŞTİ Otobüs Terminali’nde indikten sonra, yaklaşık 5 km uzaklıktaki Çankaya ilçe merkezine gitmek için ücretsiz olarak hizmet veren servisler ya da Çankaya dolmuşları kullanılabilir. Otobüs terminalinden Çankaya’ya gitmek için 112 ve 512-5 no’lu otobüs hatları da kullanılabilir.

Ankara Otogar hangi Metro durağı?

Çankaya bölgesinde bulunan Ankara Otogar konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Söğütözü durak, Çankaya içindeki Ankara Otogar konumuna en yakındır.

Çankaya hangi Metro?

Bu Metro hatları Çankaya yakınından geçiyor: M1-M2-M3.

AŞTİ Çankaya mı?

Çankaya bölgesinde bulunan AŞTİ konumundan ilk Otobüs saat kaçta geçer? 442-A, Çankaya bölgesinde bulunan AŞTİ konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır.

Ankara AŞTİ Ankara Çankaya arası kaç km?

Yenimahalle Ankara AŞTİ Otogarı ile Kızılay Çankaya arası kaç km yaklaşık olarak toplam 6 Kilometre mesafededir. Yenimahalle Ankara AŞTİ Otogarı Kızılay Çankaya arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 11 dakika sürecektir.

You might be interested:  Ankara Panora Sanat Merkezi Nerede?

Kızılay ve Çankaya arası kaç km?

Kızılay Mahallesi Çankaya Ankara Arası Kaç Km, Saat

Çankaya/Ankara, Türkiye. 24,3 km. Yolculuk otobüsle 52 dakika sürmektedir.

Metro ile Ankara otogara nasıl gidilir?

Metroyla AŞTİ ‘ ye Ulaşım Batıkent Metrosu, Çayyolu Metrosu, Keçiören Metrosu veya Sincan Metrosu ile yolculuk ediyorsanız; öncelikle Kızılay metro istasyonuna ulaşmanız gerekmektedir. Kızılay’dan Ankaray hattına binerek son durak olan AŞTİ ‘ ye gidebilirsiniz.

Aştinin içinde metro var mı?

AŞTİ Ankaray İstasyonu, Ankara metrosu’nun Ankaray (A1 (AŞTİ – Dikimevi) Hafif Raylı Sistemi)’nde yer alan ve 30 Ağustos 1996’da hizmete giren yer altı metro istasyonudur.

Aştiden metro var mı?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan AŞTİ Ankaray İstasyonu (A1) konumundan geçen ilk Metro aracıdır.

Ankara Çankaya nereye yakın?

Çankaya, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Ankara ilinin yaklaşık 914.000 nüfuslu bir ilçesidir. Çankaya ilçesi, Ankara ilçelerinden kuzeyinde Altındağ, doğusunda Mamak, güneydoğusunda Bala, güneyinde Gölbaşı, batısında Yenimahalle ve kuzeybatısında da Keçiören ilçeleriyle komşudur.

Ankara metro ücreti ne kadar?

Ankara tam, öğrenci otobüs metro ne kadar, kaç TL oldu? Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü tam bilet tutarının 4.5 TL’den 6,5 TL’ye yükseldiğini açıkladı. Böylece ulaşıma yüzde 44 zam yapılmış oldu. 5 Ocak 2022 tarihinde 3,25 TL olan tam bilet tutarı 4,50 TL’ye yükselmişti.

Kızılay metrosu nerelere gidiyor?

Kızılay’dan başlayarak Ulus – Yenimahalle – Demetevler – Ostim – Batıkent güzergahında hizmet vermekte olan hattın toplam uzunluğu 14,661 metredir. 12 istasyonlu ve 108 araçlı (18 adet 6’lı dizi) sistem 28 Aralık 1997’de işletmeye açılmıştır.

Ankara Otogarı hangi semtte?

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali
Konum Beştepe Mahallesi, Mevlânâ Bulvarı, No:82 Yenimahalle, Ankara Türkiye
Koordinatlar 39°55′05.8″K 32°48′38.5″D
Sahip Ankara Büyükşehir Belediyesi
Bağlantılar
You might be interested:  Ankara Kedisi Hangi Cinslerle Çiftleşir?

AŞTİ Ankara’nın hangi semtte?

AŞTİ Terminal Otogar Ankara 39.918221 enlem ve 32.807964 boylamda yer almaktadır. Yenimahalle ilçesine bağlıdır. AŞTİ Terminal Otogar Ankara haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. AŞTİ Terminal Otogar Ankara posta kodu 06560.

Kızılay ile AŞTİ arası kaç km?

Aşti ile Kızılay arası 5 km. Gideceğiniz yer direk Kızılay merkez ise taksi’ye binmeye gerek yok. Ankaray metro ile hem hızlı hem de ekonomik olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aştiden Kızılaya otobüsle nasıl gidilir?

Şehirlerarası otobüslerden ‘gelen yolcu katı’nda indikten sonra, üst kata çıkmadan karşı taraftaki çıkış kapılarından çıktığınızda, üzerinde Kızılay, Sıhhiye, Ulus yazan midibüsler ile Kızılay’a ulaşabilirsiniz. Bu servisleri ücretsiz olarak kullanabilmek için otobüs biletini servis şoförüne göstermeniz yeterli oluyor.

Aştiye hangi otobüs gider?

Aşti’ye Belediye Otobüsleri (EGO) İle Ulaşım

 • 442-3 Havaalanı – Aşti – Kızılay.
 • 419 Aktepe – Emniyet Sarayı – Aşti.
 • 479 Uyanış – Pınarbaşı – İskitler – Emniyet Sarayı – Aşti.
 • 417 Aktepe – Kazım Karabekir – Aşti – ODTÜ
 • 545 Eryaman – Güzelkent – Aşti.
 • 230-3 Hacettepe – Beytepe – Aşti.
 • Ankara Aşti hangi ilçeye bağlı?

  AŞTİ’den günlük olarak birçok şehirlerarası otobüs seferi düzenlenebilmektedir.

  Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali
  Wikimedia | © OpenStreetMap
  Konum Beştepe Mahallesi, Mevlânâ Bulvarı, No:82 Yenimahalle, Ankara Türkiye
  Koordinatlar 39°55′05.8″K 32°48′38.5″D
  Sahip Ankara Büyükşehir Belediyesi

  Kızılay Aşti nasıl gidilir?

  Ankaray işletmesinin herhangi bir istasyonundan AŞTİ yönüne binilerek ulaşılabilir. Metro İşletmesinden Kızılay Ortak istasyonundan Ankaraya aktarma yapılarak ulaşılabilir Metronun Akköprü istasyonunda Konya yolu güzergahını kullanmakta olan EGO otobüsleri ve Dolmuşlardan yararlanılarak ulaşılabilir

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.