Ankara Patlaması Nerede Oldu?

Mart 2016 Ankara saldırısı, 13 Mart 2016’da yerel saatle 18:45’te Güvenpark, Kızılay, Ankara’da otobüs duraklarına yakın bir mesafede gerçekleşen, 2’si saldırgan olmak üzere toplam 38 kişinin hayatını kaybettiği ve 19’u ağır 125 kişinin de yaralandığı bombalı araba saldırısı.
Ankara ‘da Dumlupınar Bulvarı’nda MTA Genel Müdürlüğü’nün önünde bir patlama meydana geldi. Patlamanın doğal gaz hattında olduğu tahmin edilirken, patlama sonrası ufak çaplı bir yangın çıktı. Ekipler yangına müdahale ediyor. Diğer yandan patlamanın olduğu bölgede 3-4 tane benzin istasyonu olduğu öğrenildi.

Ankara’da patlama hangi semtte oldu?

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir binada patlama meydana geldi. Patlama sonucu bir bölümü çöken binadaki baba ile kız çocuğu hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı binada meydana gelen patlama sonrası emniyet, sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi.

Ankara’da doğalgaz patlaması nerede oldu?

Ankara’nın Sincan ilçesinde, saat 16.00 sıralarında Sincan Atatürk Mahallesi’ndeki Lale Meydanı’nda meydana geldi. Meydanda yapılan kazı çalışmaları sırasında patlayan doğal gaz borusu alev aldı. Yükselen alevler meydanda paniğe neden oldu. İhbar üzerine itfaiye, polis ve doğal gaz firması ekipleri bölgeye sevk edildi.

Ankara Keçiörende patlama nerede oldu?

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir binada meydana gelen patlamada yaralanan 6 kişiden bir baba ve çocuğunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Vali Şahin, patlamanın gerçekleştiği Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı binanın bulunduğu bölgede basın mensuplarına açıklama yaptı.

You might be interested:  Ankara Media Markt Nerede?

Ankara Keçiören doğalgaz patlaması hangi mahallede?

Keçiörenin Etlik Mahallesi Samandağı Sokak’ta bir patlama meydana geldi. Patlama öncesi apartman sakinleri doğalgaz ihbarında bulundu. Ekiplerin olay yerine ulaşmasının ardından patlama oldu. Patlamanın şiddetiyle çıkan yangında binanın kömürlüğü ve 2 dairesinde hasar oluştu.

Keçiörende patlama neden oldu?

Alınan bilgiye göre patlamanın olduğu dairede doğalgaz hattının bulunmadığı tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerince, bir bölümü çöken dairede üst kısmı parçalanmış mutfak tüpü bulundu ve patlamanın buna sebep olduğu kayıtlara geçti. Bu arada patlamada yaralananların tedavilerine hastanelerde devam ediliyor.

Ankara’da patlama neden oldu?

NEDEN GAZ SIKIŞMASI

İlk bilgilere göre, patlamanın tüp kaynaklı olduğu belirtilmişti. Daha sonradan yapılan incelemede ise patlamaya, doğalgaz ve petrolden imal edilen ‘köşebent’ isimli maddenin neden olduğu belirlendi. Tespite göre; dün depoya getirilen malzeme havalandırılmadığı için gaz sıkışmasına neden oldu.

Ankaradaki patlama saat kaçta oldu?

10 Ekim’de yapılması planlanan Barış Mitingi öncesinde meydana gelen canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden 102 kişi için saat 10:04’te patlamanın olduğu Ankara Garı önünde anma töreni yapıldı.

Doğalgaz patlaması nasıl olur?

Bilal Barsbey konuya ilişkin teknik bilgileri de aktardığı açıklamasında şunları kaydetti: “Doğalgaz bir kaçak durumunda havadan hafif bir gaz olduğundan dolayı tavandan itibaren içeriyi doldurmaya başlar %5 ila 15 arası havaya karıştığında bir ateşleyici faktör ile karşılaştığında patlar.

Ankara’da doğalgaz var mı?

Başkentgaz Yatırımlar Tam Gaz

Ankara’nın 17 ilçesinde yaklaşık 1.9 milyon meskene doğalgaz taşıyan Başkentgaz, bu sene başlayacağı yeni yatırım dönemiyle şehrin her köşesine ulaşmış olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.