Ankara Tandoğan Nereye Bağlı?

Tandoğan, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir.
Ankara Tandoğan Meydanı veya yeni ismiyle Anadolu Meydanı, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Bahçelievler semtinin alt kısmında bulunur. Buraya ulaş mak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Fakat buraya ulaşmanın en kolay yolu metro’dur.

Ankara Tandoğan Meydanı hangi semtte?

Tandoğan Meydani 39.935108 enlem ve 32.837379 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Emniyet Mh. ve Yenimahalle ilçesine bağlıdır. Tandoğan Meydani haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Tandoğan hangi metro?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan Tandoğan konumuna giden son Metro aracıdır.

Tandoğana nasıl giderim?

Yeşil Tabelalı Ankaray-Aşti istikametine giden Ankaray’a binerek Anadolu Bulvarı Durağında ininiz. İndikten sonra yürüme mesafesindedir. Dolmuş İle, Ulus-Yenimahalle Dolmuş Duraklarından, Ulus – Gençlik Parkı – Bahçelievler Dolmuş Hattına binip, Anadolu Bulvarı(Tandoğan Meydanı) indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Tandoğan ın adı neden değişti?

İsim. Meydanın ilk ismi, dönemin Ankara valisi Nevzat Tandoğan’ın anısını yaşatmak amacıyla ‘Nevzat Tandoğan Meydanı’ olarak belirlendi. Uzun yıllar boyunca Ankara halkı tarafından bu isimle benimsenmiş olmasına karşın, 2012 senesinde başındaki ‘Nevzat’ ismi kaldırılarak resmiyette ‘Tandoğan Meydanı’na dönüştürüldü.

Mebusevleri hangi semtte?

Mebusevleri, Ankara’da Beşevler ve Anadolu Meydanı arasında bir semttir. Çankaya ilçesi sınırlarındadır. 1930’lu yıllarda milletvekilleri için yapılmıştır. Semtte eski binlar yıkılıp yerlerine yeni ve yüksek binalar yapılmaktaysa da hâlen ilk dönem Ankara’sından izler bulmak mümkündür.

You might be interested:  Aslan Hürkuş Ankara Hangi Sinemalarda?

Anıtkabir için hangi metro durağı?

Metroyla Kızılay’da inerek AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız. Ankaray ile Tandoğan istasyonunda inerek Tandoğan Meydanı durağından çıkıp Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüdüğünüzde Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Anıtkabir yakınından geçiyor: 220-7, 309, 528-3, 608.

AŞTİ Metro durağı hangisi?

Metro ile Ulaşım

Metronun Akköprü istasyonunda Konya yolu güzergahını kullanmakta olan EGO otobüsleri ve Dolmuşlardan yararlanılarak ulaşılabilir

Ankaray nerelere gider?

Ankaray Metro Hattı, Ankaray Durakları – A1 metro hattı Dikimevi- AŞTİ otobüs terminali arası hizmet vermekte olup durakları şunlardır:

 • Dikimevi.
 • Kurtuluş
 • Kolej.
 • Kızılay.
 • Demirtepe.
 • Maltepe.
 • Tandoğan.
 • Beşevler.
 • Kızılay Anıtkabir nasıl gidilir?

  Kızılay Metro istasyonundan, Yeşil Tabelalı Ankaray-Aşti istikametine giden Ankaray’a binerek Anadolu Bulvarı Durağında ininiz. indikten sonra yürüme mesafesindedir. Otobüs İle; 340-Ege Mahallesi, Kızılay GMK Bulvarı üzerinden, 340-EGE MAHALLESİ-BEŞEVLER otobüsüne binip, Anadolu Bulvarı Anıtkabir girişinde ineceksiniz.

  Ankara Tren Garı Gazi Üniversitesine Nasıl Gidilir?

  Otobüsten Ankara YHT Garı durağında inmeli ve 542 numaralı otobüse aktarma yapmalısınız. Bu otobüsten de Gazi Üniversitesi Merkez Kampüs durağında inerek üniversiteye ulaşabilirsiniz.

  Nevzat Tandoğan nereli?

  Abdullah Nevzat Tandoğan (1894; İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu – ö. 9 Temmuz 1946; Ankara, Türkiye), Türk bürokrat.

  M1 M2 M3 metro ne demek?

  M1-M2-M3 (Ankara Metrosu)

  M1-M2-M3 metro hattının ilk durağı Kızılay olup son durağı Osb-Törekent durağıdır. M1-M2-M3 (15 Temmuz Kızılay Milli İrade > Sincan), her gün çalışıyor. Ek bilgi: M1-M2-M3 hattında 23 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 45 dakika.

  Kızılay Törekent metro Hattı kaç dakika?

  Sincan OSB Törekent istasyonundan hareket eden metro, 46 dakika sonra Kızılay istasyonunda oluyor. Kızılay’dan hareket ettikten 26 dakika sonra ise, son istasyon Koru’ya ulaşıyor.

  You might be interested:  Ankara Balıkesir Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?

  Sincan Metrosu nereye kadar gidiyor?

  (M3) BATIKENT – SİNCAN METROSU

  Ayrıca Batıkent – Sincan Metro hattı, Kızılay – Batıkent Metro Hattı üzerinden devam ederek, yapım çalışmaları devam eden Kızılay – Çayyolu Metrosu ile Çayyoluna kadar kesintisiz ulaşım imkanı sunacaktır.

  Kizilaydan Sincan’a metro ile nasıl gidilir?

  Kızılay Meydanı’nda indikten sonra Sincan’a aktarma yapılması gerekmektedir. Buradan, metro hattına ya da 512 no’lu Kızılay- Sincan otobüsüne aktarma yapılarak ilçe merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.