Ankara Yaşamkent Nasıl Bir Yer?

Yaşamkent, Ankara ‘nın Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin kuruluşu 2000’lere dayanır. O zamanlar sadece Eskişehir – Ankara kara yolu üzerinden geçişi varken ve bir köy kadar az nüfusu var iken, şimdilerde çok gelişmiş; bağlı olduğu semt olan Çayyolu ile yol bağlanmıştır.

Yaşamkent Ankara arası kaç km?

Ankara Bala ile Yaşamkent Çankaya arası kaç km yaklaşık olarak toplam 78 Kilometre mesafededir. Ankara Bala Yaşamkent Çankaya arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 1 saat 10 dakika sürecektir.

Ankara Çayyolu nasıl bir yer?

Çayyolu, Kızılay’a uzak ama sakinlerinin oralara gerek duymadığı, kendi içinde yaşamın oldukça kolay ve keyifli olduğu bir semt. Yüksek yüksek binaların olduğu sitelerle dolu olsa da, hala yeşil kalmayı başarabilmiş bahçelerin arasında yapılan sakin yürüyüşleri Çayyolu sakinleri hiçbir şeye değişmez!

Yaşamkent kimin?

kemerburgaz’da konferanslar için tercih edilen yaşamkent, türkiye iş bankası’na ait bir kuruluştur.

Çayyolu Semt mi?

Çayyolu, eskiden Kutuğun, Ankara’nın Çankaya ilçesinin bir semtidir. Eskiden Yenimahalle ilçesine bağlı olan bu semt, 2012 yılında Çankaya ilçesine bağlanmıştır. Semtin içinde Alacaatlı, Çayyolu, Dodurga, Konutkent, Koru, Prof.

Yeni kent hangi şehire bağlı?

Yenikent, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir semttir.

You might be interested:  Ankara Dodurga Nereye Bağlı?

Ankara Ümitköy nasıl bir yer?

genel olarak cayyolu bölgesinde anılan yer. ayrıca bu bölge içinde ulaşımın en zor olduğu yerdir. otobüsü azdır, dolmuşu hep dolu geçer. ankarada oturduğum semt, eskiden ulaşım zorluğu vardı ama şu an gayet rahat.

Çayyolunda ne yapılır?

 • Anıtkabir.
 • Anadolu Medeniyetleri Müzesi.
 • Rahmi M. Koç Müzesi.
 • Ulucanlar Cezaevi Müzesi.
 • MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi.
 • Hamamönü- Altındağ
 • Eymir Gölü
 • Altınköy Açık Hava Müzesi.
 • Çayyolu Kızılay arası kaç km?

  Kızılay – Çayyolu arası detaylı bilgi Kızılay, 06420 Çankaya/Ankara, Türkiye Çayyolu, 06810 Yenimahalle/Ankara, Türkiye 16,5 km 18 dakikaKızılay – Çayyolu arası yaklaşık olarak 90 km/h ile yukarıda belirtilen sürede olup, iki yerin kuş uçuşu uzaklığı (mesafesi) 14’dir. Yolculuk otobüsle 23 dakika sürmektedir.

  Natura Yaşamkent ne zaman teslim?

  Daire Sayısı 198. Daire m² Aralıkları 210 – 381 m² Proje Başlangıç October 2020. Teslim Tarihi December 2021.

  Yaşamkent posta kodu nedir?

  Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6810.

  Ankara’nın en büyük ilçesi neresidir?

  2021 ilçe nüfus bilgileri nüfusa göre azalan şekilde sıralanmıştır. 2021 nüfus sayım verilerine göre, en kalabalık ilçe Çankaya, nüfusu en az olan ise Evren ilçesidir.

  Ankara merkez ilçesi hangisi?

  Ankara’nın merkezi kabul edilen Çankaya’dan başlayarak, şehir merkezine en uzak ilçe olan Şereflikoçhisar’a kadar, Ankara’da keşfedilecek pek çok yer vardır.

  Ankara’nın doğusunda hangi ilçeler var?

  Ankara şehri; doğusunda Kırıkkale, kuzeydoğusunda Çankırı, kuzeybatısında Bolu, batısında Eskişehir, güneyinde Konya, güneydoğusunda Kırşehir ve Aksaray ile birlikte komşu olmaktadır. Ankara şehrinin yüz ölçümü ise 25.632 kilometrekaredir.

  Ankara’nın batısında hangi ilçeler var?

  Ankara coğrafyası, Ankara ili İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında, 39° 55′ kuzey enlemi ve 32° 50′ doğu boylamı koordinatında bulunur. Ankara’nın doğusunda Kırşehir ve Kırıkkale, batısında Eskişehir, kuzeyinde Çankırı bulunur.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.