Ankara Yeni Adliye Binası Nereye Yapılacak?

168 bin 282 metrekarelik alana kurulu olan Toptancı Hâli’nin yerine yeni bir adliye binası inşa edilecek. Adliye binasının yapılmasının ardından Sıhhiye’deki mevcut bina yıkılacak, yerine toplu taşıma transfer merkezi yapılacak.
Ankara Yeni Adalet Sarayının Yenimahalle ilçesinde bulunan eski MİT arazisinin 250 dönümlük kısmına yapılması planlanmıştır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, yeni adliye binasının Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir yerde olduğunu vurguladı.
Yeni adliye binası nerede olacak? Ankara Yeni Adalet Sarayının Yenimahalle ilçesinde bulunan eski MİT arazisinin 250 dönümlük kısmına yapılması planlanmıştır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, yeni adliye binasının Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir yerde olduğunu vurguladı.

Ankara Yenimahalle hangi adliyeye bağlı?

ANKARA BATI ADLİYESİ

Batısında Sincan, kuzey güney ve doğusunda Yenimahalle ilçeleriyle çevrilidir. Etimesgut tarihi ipek yolu üzerinde kurulmuştur.

Ankara Adalet Sarayı ne zaman yapıldı?

Yapımına.1978.yılında. başlanan.Ankara. Adliye.Sara- yı,.29.Ekim.1989.yılında.hizmete.açıldı

Ankara Batı Adliyesi hangi ilçelere bakıyor?

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından alınan ve resmi gazetede yayımlanan karar şöyle: “Sincan Adliyesi’nin adının ‘Ankara Batı Adliyesi’ olarak değiştirilmesine, Ankara Batı Adliyesi yargı çevresinin Sincan Adliyesi’nin yargı çevresi ile aynı olmasına, bu bağlamda Ankara Batı Adliyesi’nin yargı çevresinin

You might be interested:  Ankara Eski Yüksek Ihtisas Hastanesi Yerleşkesi Nerede?

Ankara Batı Adliyesi hangi ilçede?

BAŞKENTRAY, Etimesgut bölgesinde bulunan Ankara Batı Adliyesi konumuna giden son Tren aracıdır. 23:49 civarında buradan geçer.

Ankara BAM taşınıyor mu?

No:12 Çankaya – Ankara adresine taşınan Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nin, 17.01.2022 tarihinden itibaren de 3, 12, 14, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27 ve 31. Hukuk Daireleri, Balgat Mah. Ehlibeyt Cad. 1242. Cad. No:34 Çankaya – Ankara adresine taşınmıştır.

Ankara Aile mahkemeleri taşınıyor mu?

Davalara bakmaya yetkili olan Ankara Aile Mahkemeleri taşındı. Ankara aile Mahkemeleri 2021 Ağustos ayı itibari ile Sıhhıye de ki Merkez Adliyeden 4 Nolu Ek Hizmet Binasına taşındı. Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası, 2181. Cadde No:3 Söğütözü Çankaya/ANKARA adresinde bulunmaktadır.

Adliyede en yetkili kişi kimdir?

Adliye idaresinin mevcut yapısında, Cumhuriyet Başsavcısı her adliyede idari bakımdan oldukça güçlü bir konuma sahiptir ve adliyenin genel idaresinden sorumludur.

Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı kim?

Abdullah Fırat Gedik – President – Ankara 21.Ağır Ceza Mahkemesi | LinkedIn.

Sıhhıye Adliye binası ne zaman yapıldı?

Başkentin en önemli ve en bilindik simgelerinden bir tanesi olan Sıhhıye’deki Adalet Sarayı, 1989’dan bu yana tam 30 yıldır Ankaralılara hizmet veriyordu.

Ankara Sincan hangi adliyeye bağlı?

ANKARA BATI ADLİYESİ

Başkent Ankara’nın batı koridorunda yer alan Sincan, Metropol bir ilçe olup, kuzeydoğuda Kazan, doğu ve güneydoğu’da Yenimahalle, güneybatıda Polatlı, batı ve kuzeybatıda Ayaş ilçeleriyle çevrilidir.

Etimesgut adliyesi nereye bağli?

Ankara Adliyesi 39.930790 enlem ve 32.852871 boylamda yer almaktadır. Altındağ ilçesine bağlıdır.

Ankara Batı Adliyesi ne zaman açıldı?

3- Sincan Adliyesi Mahkemelerinin Ankara Batı Adliyesi Mahkemeleri olarak 2/6/2014 tarihi itibarıyla faaliyetlerine devam etmelerine ilişkin 7/5/2014 tarih ve 263 sayısı ile karar verilmiştir.

You might be interested:  Volkan Konak Ankara Konseri Ne Zaman?

Ankara Adliyesi hangi ilçeye bağlı?

ANKARA ADLİYESİ

BİNA ADRES
Ankara Adliyesi 2 Nolu Ek Hizmet Binası Cevizlidere Mah. Muhsin YAZICIOĞLU Cad. No: 45 Çankaya/Ankara
Ankara Adliyesi 3 Nolu Ek Hizmet Binası Söğütözü Mahallesi 2179. Cadde. No:5, 06510 Çankaya/Ankara
Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası Söğütözü Mahallesi 2181. Cadde. No:2, 06510 Çankaya/Ankara

Ankara Batı Adliyesi ne zaman açıldı?

3- Sincan Adliyesi Mahkemelerinin Ankara Batı Adliyesi Mahkemeleri olarak 2/6/2014 tarihi itibarıyla faaliyetlerine devam etmelerine ilişkin 7/5/2014 tarih ve 263 sayısı ile karar verilmiştir.

Ankara Ticaret Mahkemeleri nereye taşınıyor?

ASLİYE TİCARET MAHKEMELERİ

Ankara Adalet Sarayı’nda 14 Asliye Ticaret Mahkemesi bulunmakta ve Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası’nda hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.