Aracım Nereye Çekildi Ankara?

SMS İLE ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA Otoparka çekilen araç sorgulaması için ‘PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI’ yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
Aracım nereye çekildi Ankara? Eğer şehir merkezindeyseniz Ankara Trafik Vakfı internet sayfasından plaka ile aracınız yerini sorgulayabilirsiniz. Yine Ankara Trafik Vakfı’nı arayarak buradan öğrenebilirsiniz. Bu imkânınız da yok ise 155 Polis hattına ulaşarak aracınızı sorgulayabilirsiniz.

Aracımın çekildiği yeri nasıl öğrenebilirim?

Arabam Nereye Çekildi E-Devlet

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “E-Hizmetler” bölümünden “Trafik ve Ulaşım” sekmesine giriş yapılır. Sonrasında sayfada “Aracımın çekildiği otopark bilgisi sorgulama” bölümüne ulaşılır. Burada aracın plaka bilgileri ile sorgulama yapmak mümkün olur.

Aracım çekildi ne yapmam gerek?

Aracın hangi otoparkta olduğunu öğrendikten sonra ise aracınızı almaya gidebilirsiniz ancak ruhsatın arabanın içinde olduğundan ya da yanınızda olduğundan emin olun. Aracı kim çektirirse, çektirsin aracı ruhsat sahibi kimse o alabilmektedir.

Plakadan araç hangi otoparkta?

Çekilen araçları SMS ile sorgulamak için “PARK (boşluk) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye göndermek yeterlidir. SMS sorgulamaları sonunda çekilen araç otoparklarının yanı sıra aracın ne zaman çekildiği ve ne kadar ceza ödeneceği bilgilerine ulaşılabilir. SMS ücreti 5 TL olup, her operatör için aynıdır.

You might be interested:  Ankara Yaşamkent Nasıl Bir Yer?

Trafik çekici ücreti ne kadar?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: Aracın çekildiği otoparka gidince, 160 TL’lik araç çekme ücreti görevli tarafından istenir. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 20 TL’dir.

Otoparka çekilen araç alınmazsa ne olur?

Buluntu olması nedeniyle veya bu Kanun hükümleri gereğince trafikten men edilerek alıkonulan, ancak sahipleri tarafından altı ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçlar Hazinece satılarak, bedelleri emanet hesabına alınır.

Araba çekildikten sonra ceza gelir mi?

Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

Trafikten çekilen araç nasıl geri alınır?

Çekme belgesi bulunan araçların yeniden trafiğe çıkarılması için trafik izni dilekçesi hazırlanmalıdır. Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan herhangi bir trafik tescil şubesine gidilerek başvuru dilekçesi teslim edilmelidir. Trafiğe çıkma başvurusunda kullanılacak dilekçenin bir örneği, şoförle odası tarafından verilir.

Polis arabayı neden çeker?

Çekicinin bir amacı var; ya trafiği engelliyordur onu rahatlatacak, ya başka araçların giriş çıkışını engelliyordur, ya da toplu taşıma araçlarının duraklarına 15 metre mesafededir. Bunlar yasayla düzenlenmiş.

Eski araba nasıl bulunur?

Satışı gerçekleşmiş bir aracın yerinin tespit edilmesi, satış üzerinden ne kadar vakit geçmiş olduğu fark etmeksizin, söz konusu taşıtın plakasını E-Devlet Kapısı üzerinden sorgulatarak gerçekleştirilir.

Karşıyakada çekilen araçlar nereye gider?

Araç sayısı ve nüfusun beraberinde getirdiği park sorunu oldukça fazla aracın çekilmesine sebep oluyor. Peki, İzmir’de araba nereye çekilir? İzmir’de araç çekme işlemlerine İZTAŞ bakıyor. Kural dışı yere parkeden araçlar 2015 yılından bu yana çekilen noktaya en yakın otoparka gidiyor.

You might be interested:  Ankara Kurtuluş Hangi Ilçeye Bağlı?

Araç çektirmek için kim aranır?

Netice olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne verilmiş bir yetkidir bu. Trafik zabıtası bu işi üçüncü kişilerin araçlarından da faydalanabilir. ‘ dedi.

Araç çekilme ücreti ne kadar?

Teklifte yüzde 28 ile yüzde 42,9 oranında değişen artış istendi. Söz konusu teklif oy birliği ile kabul edildi. Buna göre, park yasağı halinde 175 lira olan çekme ücreti 250 liraya, özel taşıma halinde 5 kilometreye kadar çekme ücreti 190 lirada 250 liraya, 9,50 liralık kilometre ücreti de 12 liraya çıkarıldı.

Araba cekme ne kadar?

29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “Adalet Bakanlığı Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliği 2021 yılı ücret tarifesi” dikkate alınarak ücretler düzenlendi. Park yasağı nedeniyle araç çekme ücreti 130 TL’den 160.05 TL’ye çıkarıldı.

Çekici parası ne kadar 2022?

Araç çekici ücretleri 2022 yılında km fiyatına göre ve çekici fiyat tarifesine göre hesaplanmaktadır.

Araç türüne göre gündüz ve gece araç çekici fiyat tarifesi:

Araç Türü Gündüz Araç Çekici Ücreti Gece Araç Çekici Ücreti
Traktör (Römorksuz) oto çekici 75 TL 100 TL

Aracım en son nerede görüldü?

Sürücüler, ‘Alo Kanka 1550 ‘ hattına mesaj göndererek aracının akıbetini öğrenebilecek. Proje ile ‘Acaba aracım çalındı mı?’ korkularının da önüne geçilmiş olacak. Projeye göre aracı çekilenler emniyet müdürlüğünün ‘Alo Kanka 1550’ hattına mesaj göndererek sorgulama yapabilecek.

Eski araba nasıl bulunur?

Satışı gerçekleşmiş bir aracın yerinin tespit edilmesi, satış üzerinden ne kadar vakit geçmiş olduğu fark etmeksizin, söz konusu taşıtın plakasını E-Devlet Kapısı üzerinden sorgulatarak gerçekleştirilir.

Plaka Sorgulama nerede olduğunu öğrenme?

Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

You might be interested:  Ankara Tam Kart Ne Kadar 2021?

Otopark parası ne kadar?

Kilometre başına 7 liralık ücret de 9 lira 50 kuruş oldu. Günlük yediemin otopark ücreti, otomobilde 17 liradan 23 liraya, motosiklette 7 liradan 10 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 17 liradan 25 liraya, kamyon, otobüs, çekici (tır) ve iş makinesinde 30 liradan 40 liraya yükseltildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.