Baca Raporu Nasıl Alınır Ankara?

Baca Uygunluk İncelemesinde gerekli olan, Baca Kontrol ve Teknik Raporlama işi A tipi muayene kuruluşu olan Odamız tarafından yetkili mühendisler marifetiyle gerçekleştirilmektedir. Kontrol için aşağıdaki başvuru formlarını doldurup, e-posta adresine mail göndermeniz gerekmektedir.

Baca raporu nereden alınır?

Raporun alınabilmesinin tek yolu, yetkili bir firmanın adrese gelerek baca temizliğini ve bakımını yapması ve sonrasında raporu düzenlemesidir.

Baca sızdırmazlık testi nasıl yapılır?

Baca Sızdırmazlık Testi Nasıl Yapılır? Özel olarak üretilen teknik aletler ile baca sızdırmazlık testi yapılır. Ölçümlerde hassas aletler kullanılır ve bacanın sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. Sızdıran bir nokta var ise, cihaz tespit eder ve buna göre bir yol haritası çıkarılır.

Baca Uygunluk Raporu Nedir?

Baca uygunluk testi bacanın kontrol edilmesi ve görevini yerine getirip getirmediğinin kontrol edilmesidir. Bacanız görevinizi tam olarak yapıyorsa uygunluk belgesini alabilir ve gazınızı açtırabilirsiniz. Ancak bacanız yasal olarak düzenlenen kurallar çerçevesi içerisinde değil ise gaz açılımı yapılmayacaktır.

Baca temizliği kim tarafından yapılır?

Dayanak 2: 2007/12937 ve değişikliği hakkında 2009/25316 sayılı binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliği madde 58/11:”baca temizliği mahallin itfaiye teşkilatı tarafından yapılır.

Apartman baca temizliği ne zaman yapılır?

Apartman Baca Temizliği Yılda İki Kez Yapılmak Zorundadır

Aksi takdirde bacadan kaynaklı çıkması muhtemel bir yangın sonucunda geri dönülemeyecek ve telafisi olmayacak bir sonuçla karşılaşılması maalesef büyük bir ihtimaldir.

Baca kontrolü nasıl yapılır?

Bacaların uygunluk kontrollerinin yapılması aşamasında özel cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar yardımı ile bacaların gaz sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. Uygunluk kontrolleri mutlaka alanında uzman personel tarafından yapılmalıdır. Ayrıca belirli yetkilere sahip uzman kurumlar tarafından da denetlenmektedir.

You might be interested:  Ankara Abonman Nasıl Yapılır?

Kombi baca temizliğini kim yapar?

Doğalgaz baca temizliği itfaiyeden yetkili baca firmaları ve eğitimli personellerle yapılmaktadır. Yetkisiz kişi ve kurumların yapmış olduğu temizliğin yasal bir geçerliliği yoktur.

Baca temizliği kaç lira?

Baca Temizleme Ücret Tarifesi

5 Pişirme Sistemi Baca Temizliği Birim Fiyatı
5.1 Davlumbaziçi Ve Motoru Temizliği 240
5.2 40*40 Cm’e Çapına Kadar Pişirme Sistemi Baca Temizliği 1 Metre İçin 108
5.3 40*40 Cm’ye Çapın Yukarısı Pişirme Sistemi Baca Temizliği 1 Metre İçin 78

Itfaiye soba Bacasi temizler mi?

(11) Baca temizliği, mahallin itfaiye teşkilatı tarafından yapılır. Ancak, bu konuda itfaiye teşkilatından aldığı izin ile ve belediye encümeninin belirlediği fiyat tarifesi üzerinden faaliyet gösteren özel firmalar var ise, temizlik onlara da yaptırılabilir.

Baca tıkanıklığı nasıl açılır?

Baca temizleme yöntemlerinden ilki karbonat. Yanan sobaya bir kaşık karbonat atın ve sobanın bütün kapaklarını kapatın. Bu sayede bacadaki kurumlar borudan ve bacadan dökülecektir. Hava almayan sobanın patlama ihtimali üzerine bu işlemi yapmanız tehlikelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.