Istanbul Ankara Hızlı Tren Bileti Nasıl Alınır?

Hızlı Tren Bileti Nereden Alınır?

 1. TCDD’nin internet sayfasından satın alabilirsiniz.
 2. Kredi kartınızın bilgilerini vererek 4448233 numaralı telefondan da bilet alabilirsiniz.
 3. Gardaki gişelerden de hem kredi kartı hem de nakit bilet alınabiliyor.

İstanbul ankara tren bileti nasıl alınır? Yüksek Hızlı tren biletleri İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/yht/ ankara-istanbul – ankara -yuksek-hizli- tren / adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır.

İstanbul Ankara hızlı tren biletleri nereden alınıyor?

Bilet Satış Noktaları

 • Eybis.
 • Gişeler.
 • Çağrı Merkezi.
 • Acente.
 • İstanbul Ankara tren bileti nereden alınır?

  TCDD Taşımacılık AŞ’ye ait biletler gişelerden, PTT şubelerinden, turizm acentelerinden, internet sitesi ve mobil telefonlar üzerinden alınabilmektedir. Her türlü sorunuz için danışma telefonları 06.00-23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Internetten hızlı tren bileti nasıl alınır?

  Online Tren Bileti Alma. Anahat trenleri ile yüksek hızlı tren biletlerini TCDD Taşımacılık online bilet alma sistemi ‘EYBİS’ üzerinden satın alabilirsiniz.

  You might be interested:  Ankara Da Ikea Nerede?

  Tren bileti kaç gün önce alınır?

  Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde seyahatin başlama tarihinden 15 gün Anahat trenlerinde ise seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

  Hızlı tren bileti gardan alınır mı?

  Tren bileti almanın ikinci yöntemi ise TCDD gişelerinden biletinizi almaktır. Bunun için ise trenin hareket günü ve saatinden trenin yoğunluğuna göre Gar veya İstasyona gidip tren biletinizi alabilirsiniz.

  TCDD bilet rezervasyon nasıl yapılır?

  Bilet ve rezervasyon

  1. Çağrı merkezi (444 82 33) : İnternetten satışı yapılan tren biletlerini çağrı merkezinden de almak mümkün.
  2. Tren istasyonları: Tren istasyonlarının büyük bir kısmında bilet satışı yapılmakta.
  3. Postane: Bilet satışı yapılan PTT ofisleri için tıklayınız.

  Tren garından bilet alınır mı?

  TCDD gişelerinden tren biletinizi direkt olarak görevliden alabilirsiniz. Bunun için Gar yada İstasyona gitmeniz gerekir. TCDD’dan Tren bileti almak için Çağrı merkezini arayabilirsiniz. TCDD Çağrı Merkezi Telefon Numarası 444 8233 yani akılda daha kalıcı olması açısından 444 TCDD’dir.

  İstanbul Ankara hızlı tren ücreti ne kadar?

  Son zamla YHT bilet fiyatlarına yüzde 30 artış yapıldı. Son düzenlemenin ardından Ankara-İstanbul arası için YHT bilet fiyatları 195 Türk lirası oldu. Aralık 2021’de ise bu sefer için 84 Türk lirası ücret belirlenmişti.

  Hızlı tren bileti kaç yaşa kadar ücretsiz?

  h) Çocuk (7-12 yaş arası) % 50 indirim yapılır. ( Ayrı bir yer istenmemek koşuluyla 0-6 yaş çocuklar ücretsiz seyahat edebilir.) *Yaşa dayalı indirimlerde (Genç, 65 Yaş vb.) yaş hesabı yapılırken doğum tarihi esas alınır. Uluslararası anlaşmalar ve yasalar gereği yapılan taşımalardır.

  Tren bileti alırken koltuk seçimi nasıl yapılır?

  İnternet üzerinden bilet almaya çalışanlar ise koltuk seçimi yapamıyor. Sebebine gelince YHT’ler koronavirüs önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasite ile çalışıyor. Yani koltukların yarısı boş kalmak zorunda. Biletler satıldığı için trenlerde koltuk seçimi yapılamıyor.

  You might be interested:  Bilsem Ankara Da Nerede?

  Tren biletleri saat kaçta satışa çıkıyor?

  O yüzden söyleyebileceğimiz en kesin şey, biletlerin hedeflediğiniz gidiş tarihinden 1 ay ila 15 gün öncesinde, genellikle sabah 07.00-07.30 arası olmak üzere gece yarısı 00.00’dan sonra herhangi bir saatte satışa çıktığı.

  Hızlı trende maske takmak zorunlu mu?

  Vaka sayısı 3’üncü günde de binin altında gelince toplu taşıma araçlarında maske şartı kalktı. Sağlık Bakanı Koca da, ‘Vaka sayıları arka arkaya üç gün 1.000’in altında gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa’ paylaşımında bulundu.

  Aşı olmadan trene binilir mi?

  Bu kapsamda; aşılı ya da hastalığı geçirmiş ve 18 yaş üzeri olanlar bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirecek olup aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş 18 yaş ve üzeri yolcular ise son 48 saat içinde yaptırılan negatif PCR test

  Trende bavul nereye konur?

  El bagajları, biletinizde belirtilen seyahat edilen alanının (pulman, kuşetli, yataklı vb. ) üst kısmına isabet eden ve bir yolcuya tahsis edilen bölmeyi taşmayacak şekilde veya trenlerde bagaj koymak için ayrılan yerlerde olmalıdır.

  İstanbul’dan Ankara hızlı tren bileti ne kadar?

  Son zamla YHT bilet fiyatlarına yüzde 30 artış yapıldı. Son düzenlemenin ardından Ankara-İstanbul arası için YHT bilet fiyatları 195 Türk lirası oldu. Aralık 2021’de ise bu sefer için 84 Türk lirası ücret belirlenmişti.

  Istanbul Hızlı Tren nereden kalkıyor 2021?

  Ankara İstanbul seferi için Ankara Gar’dan hareket eden yüksek hızlı trenler sırasıyla (Eryaman) Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı istasyonlarında durmaktadır.

  İstanbul’dan Ankara’ya tren bileti ne kadar?

  İstanbul-Ankara arasında hizmet veren yüksek hızlı tren seferlerinin bilet fiyatlarına yüzde 30 zam yapıldı. Böylece bilet fiyatları 151 TL’den 195 TL’ye yükseldi.

  You might be interested:  Ankara One Tower Nerede?

  Ankara istanbul hızlı tren son durak neresi?

  Ankara İstanbul hızlı tren hattı güzergah haritası : Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattındaki 9 durak Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olarak belirlendi. Ankara İstanbul hızlı tren hattı, son durak Pendik’teki banliyö hattıyla Marmaray’a entegre olacak.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.