Izmir Ankara Mavi Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

TCDD tarafından yapılan açıklamaya göre günlük olarak mavi tren seferleri Ankara Gar ‘dan saat 20.00 itibari ile başlayacak ve tren güzergahı üzerinde yer alan Eskişehir, Kütahya, Balıkesir ve Manisa şehirlerine uğradıktan sonra ertesi gün saat 11.30 itibari ile İzmir Basmane Garı’na varmış olacak ve seferini tamamlayacak.

Ankara izmir mavi tren çalışıyor mu?

Ankara-İzmir arasında düzenli olarak her gün sefer yapan İzmir Mavi Treni Ankara-Eskişehir-Kütahya-Balıkesir-Manisa-İzmir (Basmane) güzergahını takip etmektedir. Ankara-İzmir arasında seyir süresi ortalama 13 saat 40 dakika sürmektedir.

4 Eylül Mavi Treni ne zaman başlıyor?

Çalışmalar 2018’de bitmesine rağmen o yıl tekrar seferlere başlamayan tren, 12 Temmuz 2021’de yeniden hizmete girmiştir. 4 Eylül Mavi Treni, İzmir Mavi Treni ve Konya Mavi Treni ile birlikte hâlâ hizmet vermeye devam eden 3 Mavi Tren’den birisidir.

İzmir Ankara mavi tren kaç para?

İzmir Mavi Treni, İzmir – Ankara arası 1. mevki tren bileti fiyatı 62.00 TL, yataklı (iki kişi) 136.5 TL, yataklı (tek kişi) 187.0 TL’dir. İzmir – Ankara arası indirimli tren bileti fiyatlarını EYBİS’den online bilet satın alırken tarife seçimi yaparak görebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Kart Nasıl Alınır?

Izmir mavi treni kaç TL?

İzmir Mavi Treni 2022 yılı pulman vagon bilet fiyatları şu şekildedir; Tam bilet fiyatı: 122₺ 13-26 yaş arası genç bilet fiyatı: 104₺ Öğretmen bilet fiyatı: 104₺

Izmir Mavi Tren hangi vagon iyi?

2 Yataklı Vagon

İzmir Mavi Treni’nde 1 adet bulunan yataklı vagonlar uzun seyahatler için biçilmiş kaftandır. Özellikle çiftler daha çok tercih etmektedir. İzmir Mavi Treni yataklı vagon bileti satın almak için acele etmekte ve erken davranmakta fayda vardır.

İzmir Ankara mavi tren saat kaçta kalkıyor?

Trenin Ankara-Basmane arası gittiği mesafe tek yönde 846 km’dir. İzmir – Ankara yönündeki seferler ise her akşam 19.20’de Basmane Garı’ndan başlayacak. Ertesi gün 11.05’te Ankara’da sona erecek. TCDD, 15 Kasım’da seferleri başlayacak İzmir Mavi Treni’nin bilet fiyatlarını 51,5 TL olarak belirledi.

4 Eylül Mavi Treni nerelerde var?

4 Eylül Mavi treni sırasıyla Ankara, Kayaş, Elmadağ, Kurbağalı, Irmak, Kırıkkale, Çerikli, Yerköy, Şefaatli, Yenifakılı, Paşalı, Himmetdede, Kalkancık, Boğazköprü, Keykubat, Kayseri, Sarıoğlan, Karaözü, Yeniçubuk, Şarkışla, Hanlı, Sivas, Bostankaya, Yenikangal, Çetinkaya, Demiriz, Akçamağara, Akgedik, Hekimhan, Malatya

4 Eylül Mavi Treni hangi günler var?

Restoran 06.00 ile 23.59 saatleri arasında hizmet vermektedir.

4 Eylül Mavi Treni.

4 Eylül Mavi Treni (Ankara – Malatya) Tren No: 22018
No Durak Kalkış Saati
20 Bedirli 05:01
21 Sivas 06:00
22 Bostankaya 06:25

4 Eylül Mavi Treni ne kadar?

4 Eylül Mavi Treni 2021 pulman vagon bilet fiyatları şu şekildedir; Tam bilet fiyatı: 41.50₺ Genç (13-26) yaş bilet fiyatı: 35.50₺ Öğretmen bilet fiyatı: 35.50₺

Mavi trende yemek var mı?

Yemekli Vagon: Diğer trenlerde olduğu gibi Mavi Tren’de de yemekli vagon bulunuyor. Sıcak yemek ve içeceklerin servis edildiği bu vagonda, yolculuk boyunca her saat hizmet alabilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Emniyet Müdür Yardımcıları Kim?

Izmir’den Ankara’ya hangi saatlerde tren var?

Ankara-İzmir arasında seyir süresi ortalama 13 saat 40 dakika sürmektedir.

İzmir Mavi Treni.

İzmir Mavi Treni Hareket Saatleri (İzmir (Basmane) – Ankara) Tren No: 32005
No Durak Kalkış Saati
19 Alayunt 04:18
20 Eskişehir 05:33
21 Alpu 05:59

Mavi tren bileti nasıl alınır?

Online olarak İzmir Mavi Treni bileti almak istemeyenler veya online bilet almayı bilmeyenler, 444 82 33 iletişim numarası üzerinden TCDD çağrı merkezi ile iletişime geçebilirler.

Ankara Mavi tren hangi gardan kalkıyor?

Yolculuk süresi 15 saati aşacak

Trenin Ankara-Basmane arası gittiği mesafe tek yönde 846 km’dir. İzmir – Ankara yönündeki seferler ise her akşam 19.20’de Basmane Garı’ndan başlayacak. Ertesi gün 11.05’te Ankara’da sona erecek.

Mavi Tren yataklı vagon kaç kişilik?

Yataklı iki kişilikler, bu vagon tipi trenin en konforlu odalarıdır.

Izmir Mavi Tren yataklı vagon nasıl?

İzmir Mavi Treni Özellikleri

Pulman vagonlar koltuk, yataklı vagonlar ise her kabinde 2 adet yataktan oluşmaktadır. Yataklı vagonlarda her bir kabinde mini buzdolabı, lavabo ve elektrik prizi bulunmaktadır.

Ankara-İzmir hızlı tren hattı ne zaman açılacak?

Ankara-İzmir arasındaki ulaşım süresini 3,5 saate düşürecek Yüksek Hızlı Tren hattı 10 yıldır tamamlanamıyor. Projenin maliyeti aradan geçen sürede neredeyse 8 kat arttı. Sözleşmesi 2012’de imzalanan ve halen bitirilemeyen Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı projesinin tamamlanması 2025 yılına kaldı.

Ankara-İzmir arası YHT var mı?

YHT Projesi kapsamındaki tüm kesimler tamamlandığında ise Ankara-İzmir arasındaki mesafe 824 kilometreden 624 kilometreye, seyahat süresi de 3,5 saate inecek. Ankara-İzmir YHT Hattı bitirildiğinde yılda 13,3 milyon yolcu ve 90 milyon ton yük taşınması hedefleniyor.

İzmir’e tren var mı?

Doğal güzellikleri, kültürü, sanayisi ve limanı ile ülkemizin en önemli şehirlerinden biri olan İzmir ve Başkent Ankara arasında her gün işletilmekte olan ‘İzmir Mavi Treni’ kullanıcılarına konforlu ve ekonomik bir yolculuk sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.