Ketem Ankara Randevu Nasıl Alınır?

Talep oluşturmak önce yapılması gerekenler arasında yer alır. https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/Ketem adlı internet adresine girip başvuru yapmak ve zaman geldiğinde gidip muayene olmak mümkündür. Bir diğer iletişim hattı olan ve test yaptırmak isteyen kişilerin ulaşacağı adres ise 0538 336 7300 bu numara olarak bilinir.
Erdoğan ayrıca, ve Kanser taramalarını yaptırmak isteyen vatandaşları 0538 336 7300 numaralı KETEM randevu hattını ya da 0344 415 0426 numaralı telefonu arayarak randevu alabileceklerini söyledi. Cemre Derneği Başkanı Halide Yıldırım’ın KETEM Sorumlu Hekimi Didem Erdoğan’a teşekkür konuşması ile program sona erdi.

Keteme randevusuz gidilir mi?

İl Sağlık Müdürlüğü; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM (Kanser Erken Teşhis Merkezi ) birimi tarafından ücretsiz ve randevusuz olarak yapılan kanser taramalarına halkımız büyük ilgi göstermektedir.

Ketem de hangi testler yapılır?

KETEM hizmetleri, serviks(rahim ağzı), kolon(barsak) ve meme kanserleri için yürütülen taramalar şeklinde sürüyor. Ayrıca KETEM’ler obezite ve beslenme konularında da toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve tarama yapılmasına önemli katkı sağlıyor.

Ketem kimler başvurabilir?

Kadınlar 30 yaş sonrasında her beş yılda bir rahim ağzı, 40 yaş sonrasında da her iki yılda bir meme kanseri taraması yaptırabiliyorlar. Kolon kanseri taraması ise 50 yaş üzerindeki tüm kadın ve erkeklere, yine her iki yılda bir yapılıyor.

You might be interested:  Tabiat Tarihi Müzesi Ankara Nerede?

Ketem hangi günler açık?

Demirkol, ayrıca normalde hafta için hizmet veren KETEM’in vatandaşların daha verimli hizmet alabilmesi adına Cumartesi günleri de hizmet verdiğini ifade ederek, ‘Mesaisi olan, çalışan ve bir şekilde hafta içi gelemeyen vatandaşlarımızın da buradan hizmet alabilmesi noktasında Türkiye’de ilk defa cumartesi günleri de

Ketem ücretsiz mi?

KETEM Sağlık Bakanlığına bağlı ÜCRETSİZ koruyucu sağlık hizmeti veren bir kamu kuruluşudur.

Ketem sonucu kaç günde çıkar?

KETEM’de Alınan HPV DNA Testinin Pozitif Gelmesi

ketemde alınan HPV sonucu genel olarak 2 hafta içinde çıkar. Aile hekiminize veya HPV testi alınan KETEM’e sonucunuzu mutlaka sorunuz. Eğer onkolojik tip olan HPV 16,18 varsa mutlaka kolposkopi yapılması gerekir.

Ketem hangi hastanelerde var?

 • 112 İstasyonları
 • Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi.
 • Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi.
 • Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (Kamu)
 • Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (Özel)
 • Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.
 • Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği (Özel)
 • Devlet Üniversitesi SUAM.
 • Keteme kimler gider?

  a- 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkekler hedef gruptur. b- “Gaitada Gizli Kan Testi” (GGK) ile kolon kanseri taraması yapılır. c- 2 yılda bir test tekrarlanmalıdır.

  Ketem kaç yaşında gidilir?

  Yüksek riskli olgularda 40 yaşından itibaren tarama yapılabilecek. Her üç kanser türünde de taramalar, Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezleri (TSM) bünyesindeki Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) tarafından yürütülüyor.

  Vajina kanseri belirtileri nelerdir?

  Vajina Kanserinin Belirtileri

 • Kanlı vajinal akıntı
 • Cinsel ilişki sırasında ya da sonrasında kanama.
 • Kasık / Pelvik ağrısı
 • İdrar yaparken yanma hissi.
 • Sık idrara çıkma.
 • Vajinada kitle veya yumru.
 • Kronik kabızlık vajina kanserinde görülebilen belirtiler arasında yer almaktadır.
 • You might be interested:  Ankara Tren Garından Yenimahalle'Ye Nasıl Gidilir?

  Mamografi randevusu nasıl alınır?

  Doktor randevusu telefonla veya online portallardan alınabilir. Özel hastane ve kliniklerin kendi portallarından veya kendi telefon santralleri aranabilir. Devlet hastaneleri içinse MHRS platformundan kolayca randevu alınabilir.

  Kanser Belirtisi kanda hangi değer?

  Tam Kan Sayımı: Hemogram veya CBC olarak ta bilinen tam kan sayımı testi; tümör, enfeksiyon, lösemi (kan kanseri) ve pek çok kanser türüne tanı koyabilmek için yapılan kolay, pratik ve güvenilir bir testtir. Hemogram testi ile kan hücrelerinin sayısı ve niteliği incelenerek anormal durumlar saptanabilir.

  Keteme neden gidilir?

  KETEM; erken kanser tanısının hayat kurtarması mantığından yola çıkılarak kurulmuştur. Meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kolorektal kanseri ile alakalı toplum içerisinde farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Kanserden korunma metotlarını aktarıp, birebir eğitimler düzenlenerek toplum bilgilendirilir.

  Randevusuz hasta kabul ediliyor mu?

  İşte, o detaylar. Randevusuz hasta bakımı hakkında detaylar belli oldu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet Selim Köroğlu’nun sosyal medyadan yayınladığı bildiriye göre doktorlar artık randevusuz hasta kabul edecek.

  Devlet hastaneleri randevusuz hasta kabul ediyor mu?

  Sağlık Bakanlığı tarafından il valiliklerine gönderilen genelge ile koronavirüs sürecinde hayata geçirilen sadece randevulu hastalara bakılması uygulaması son buldu. Böylelikle artık hem randevulu hem de randevusuz hastalar devlet hastanelerinde muayene olabilecek.

  Randevu almadan muayene olunur mu?

  ‘Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri sağlık bakanlığının geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarakta muayene olabileceklerdir.’

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.