Rahmi Koç Müzesi Ankara Nasıl Gidilir?

Müzeye Nasıl gidilir?: Rahmi koç müzesi Ankara’nın en gözde yerlerinden birisinde yer almaktadır. Bundan dolayı otobüsle veya minibüsle gitmeniz oldukça kolaydır. Ulus bölgesinden kalkan her minibüse ve otobüse binerek, Altındağ belediyesini durağına ulaşılabilir.

Rahmi Koç Müzesi Ankara nasil gidilir?

Nasıl gidilir?: Müze Ankara’nın en popüler noktalarından birisindedir. Bu nedenle otobüsle veya minibüsle gitmeniz oldukça kolaydır. Ulus tarafına giden her minibüse binerek, Altındağ belediyesini durağına ulaşılabilir. Buradan müzeye gidecek olan Koyunpazarı yokuşu yürümeniz gerekecek.

Rahmi M Koç Müzesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Rahmi M. Koç Müzesi yakınından geçiyor: 185-7, 266, 309, 352, 353, 373, 437.

Rahmi Koç Müzesi müze kart geçerli mi?

Rahmi Koç Müzesi’nde Müzekart Geçerli mi? Müze ziyaretlerinde müzekart geçerli olmak ile birlikte, müzekart sahiplerine bilet fiyatları üzerinden %10 indirim uygulanmaktadır.Yani ücretsiz giriş söz konusu değil.

Rahmi Koça nasıl gidilir?

Rahmi Koç Müzesi nerede ve nasıl gidilir? Rahmi Koç Müzesi, Haliç’in tam kenarında yer alıyor. Hasköy’de bulunan müzenin önünden geçen 47, 47E, 47Ç, 47N Eminönü otobüsleri ile 54HT, 54HŞ Hasköy otobüsleri ve 36T Taksim otobüsü ile Kırmızı Minare durağında inerek ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Yozgat Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?

Rahmi Koç Müzesi giriş kaç TL?

İstanbul Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücreti 2022

İstanbul Rahmi Koç Müzesi giriş ücreti yetişkinler için 40 Türk Lirası’dır. Öğrenciler için ise 20 TL tahsil edilir. Denizaltı Ziyareti ve Tekne Turları yetişkinler için 20 TL, öğrenciler için ise 15 TL’dir.

Rahmi Koç Müzesi hangi durakta?

Kirmizi Minare durak, Beyoğlu içindeki Rahmi M. Koç Müzesi konumuna en yakındır.

Rahmi Koç Müzesi hangi iskele?

Rahmi Koç Müzesi Tarihi

1994 yılında ziyarete açılan Rahmi M. Koç Müzesi, Haliç’in kuzey yakasındaki Hasköy semtindedir.

Rahmi Koç Müzesini gezmek ne kadar sürer?

muzeyi gezmek icin 3-4 saat gerekiyor, denizalti turu icin ayrica ucret ödeniyor ve 14er kisilik gruplar halinde denizaltida gorev yapmis emekli bir astsubay esliginde gemi geziliyor. ikinci dunya savasina asiri ilgili oldugum icin dönemin denizaltisi olmasindan dolayi ulucalireis denizaltisinda dolasmak buyuleyici bir

Rahmi Koç a nasıl ulaşabilirim?

Adres Bilgileri

  1. Adres. Nakkaştepe, Azizbey Sokak, No: 1, Kuzguncuk, Türkiye / İstanbul.
  2. Telefon.
  3. Faks. 0 (216) 531 00 00.

Müze Kart öğrenci ne kadar?

Öğrencilere indirim var mı? Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için geçerli olan Müze Kart İndirimli’nin fiyatı Türk vatandaşları için 30 TL’dir. 18 yaşın altındaki TC vatandaşı gençler ve çocuklar için müze ve örenyerlerini ücretsiz ziyaret edebilmektedirler.

Müze kart ne kadar?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız.

Müze Kart Nereden Alınır?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, ‘https://muze.gov.tr/’ adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

You might be interested:  Halk Ekmek Bayisi Nasıl Açılır Ankara?

Rahmi Koç Müzesi Ankara hangi günler açık?

Kalenin girişinin olduğu yerde ve hemen yakınında Erimtan Arkeoloji müzesi, Rahmi Koç müzesi ve Anadolu medeniyetleri müzeleri bulunmakta. Cüzi bir ücret ödeyerek gezebilirsiniz. Genellikle müzelerin pazartesi günleri kapalı olduğu düşünülürse diğer günler rahatça gezebilirsiniz.

Ankara Kalesi saat kaça kadar açık?

Ankara Kalesi Ziyaret Saatleri

08:30 ile 17:30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Rahmi Koç Müzesi hangi günler açık?

Açılış Kapanış Saatleri

İstanbul Rahmi Koç Müzesi Pazartesi günü hariç, Salı-Cuma: 10:00 – 17:30, Cumartesi-Pazar: 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açık. Pazartesi günleri, Dini Bayramların arife ve birinci günü ile her yıl 31 Aralık ve 1 Ocak günleri kapalı.

Çengelhan Rahmi M Koç Müzesine nasıl gidilir?

Rahmi Koç Müzesine En Yakın Duraklar:

30019 – Atatürk İlköğretim Okulu 937 metre uzaklıkta, 20 dk yürüme mesafesindedir. 30017 – Yeğenbey Vergi Dairesi 1025 metre uzaklıkta, 20 dk yürüme mesafesindedir. Bu Otobüs hatları Ankara Kalesi yakınından geçmektedir. Otobüs – 114-3, Otobüs – 347, Otobüs – 363-2.

Rahmi Koç Müzesi Ankara hangi günler açık?

Kalenin girişinin olduğu yerde ve hemen yakınında Erimtan Arkeoloji müzesi, Rahmi Koç müzesi ve Anadolu medeniyetleri müzeleri bulunmakta. Cüzi bir ücret ödeyerek gezebilirsiniz. Genellikle müzelerin pazartesi günleri kapalı olduğu düşünülürse diğer günler rahatça gezebilirsiniz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi giriş ücreti ne kadar?

Giriş Ücretleri (2021)

Anadolu Medeniyetleri Müzesi yetişkinler için Giriş Ücreti 45 TL’dir. Rehberler, engelliler, 18 yaş altı bireyler ve 65 yaş üstü vatandaşlarsa karta yalnızca 5 Türk Lirası ödeyerek sahip olabiliyor.

Etnografya Müzesi ücretli mi?

Ankara da bulunan bu en önemli müzeler arasında olan etnografya müzesi giriş ücreti 10 TL olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.