Su Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım Ankara?

Kaybolan veya bozulan kartımın yerine yenisini nasıl alabilirim? Abone olan kişi kimliği ile Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’na gelerek ücret karşılığında yenisini alabilir.
Su Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım Ankara? (En iyi çözüm) Abigail Wells Posted on 06.12.2021 0 Kaybolan veya bozulan kartımdaki suyum ne olacak? Kaybolan veya bozulan karttaki su için abone dilekçe ile başvurur. İnceleme sonucunda servis ücreti karşılığında yeni karta yükleme yapılır.

Aski su kartı nasıl alınır?

ASKİ Genel Müdürlüğü Kartlı Sayaç Birimi ne gelerek numaratör den sıra alarak 6no’ lu bankodan kartınızı alabilirsiniz.

Mal sahibinin;

  1. Tapu fotokopisi.
  2. Kimlik fotokopisi.
  3. Kartlı sayaç talep formu(ASKİ?den alınacak) ile ASKİ Genel Müdürlüğü Kartlı Sayaç Birimine müracaat etmesi gerekir.

Aski sayaç bedeli ne kadar?

10 yıllık kullanım süresi (periyodik muayenesi) dolmamış kartlı sayaç abonelerinin sayaçları ise İdaremize başvuru yapmaları halinde, mekanik sayaç bedeli (45,01 TL), sayaç takma bedeli (17.70 TL) ve güvence bedeli (67,72 TL*) olmak üzere toplam 130,43 TL (Güncel fiyatlandırma yapılacaktır) ödenmek üzere mekanik sayaç

You might be interested:  Ato Congresium Ankara Nasıl Gidilir?

Kartlı Su Sayacı nasıl alınır?

ELEKTRONIK KARTLI SAYAÇ SISTEMINE NASIL GEÇEBILIRIM? Abonelik Müracaat Dilekçesi ve T.C. Kimlik numarası yazılı olan kimlik belgesi ile birlikte, KOSKİ hizmet birimlerine veya www.koski.gov.tr adresine girerek internet üzerinden müracaat edebilirsiniz. EKS takılan abonelerden su ve atıksu teminat bedeli alınmaz.

Aski su saati çalındı ne yapmalıyım?

Vatandaşlarımızın üzücü bir durumla karşılaşmamaları için binalarına giren kişilere mutlaka ASKİ kimliği sormaları, ALO 153 veya 0312 616 10 00 numaralı ASKİ Çağrı Merkezi’ni arayarak konu hakkında bilgi almaları, ayrıca önlem amaçlı sayaç kolektör yerlerini muhafaza etmeleri gerekmektedir.”

Su kartı kaç TL?

Su aboneliği başvuru ücreti 2021 yılı için 196,50 TL olarak belirlenmiştir.

Kartlı Su Sayacı nasıl değiştirilir?

SAYAÇ DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIYOR? Kartlı sayaçlarını mekanik sayaca (faturalı) dönüştürmek isteyen konut aboneleri “www.aski.gov.tr” adresinden detaylı bilgi alabileceği gibi değişim imkanından yararlanmak isteyen abonelerin, ASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekiyor.

Aski güvence bedeli ne kadar 2022?

ASKİ su aboneliği ücreti, 2022 yılı için 215 TL’dir. 2022 yılı için ise bu rakamın 250 TL üzerinde olması bekleniyor.

Ankara’da 1 ton su ne kadar?

ABONE TİPİ SU ATIKSU
0-10 m³ 0,67 0,33
11-15 m³ 8,31 4,16
16-30 m³ 11,68 5,84
30 m³ üzeri 15,07 7,54

Kartlı suda su kesilir mi?

Her sayaca bir abone kartı tanımlıdır. Bu kartlarla abone kredi yükleme merkezlerinden istediği miktarda kredi yükleyebilir. Akıllı kart sayaca okutulduğu zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Kredi bitiminde su sayacı vanasını kapatır.

Aski kartlı sayaç nasıl kullanılır?

Aboneler akıllı kartlarını ASKİ Merkez ve İlçe Şubelerinden, ve Kiosk ‘lardan kredi yükleyebilirler. Akıllı kart sayaca yaklaştırılıp butona basıldığı anda karta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmıl olur. Buna istinaden LCD ekranda “YÜKLENEN” mesajı ile miktarı görüntülenir.

You might be interested:  Ankara Savaşı Hangi Padişah Döneminde Yapılmıştır?

Ankara su aboneliği internetten yapılır mı?

Eskiden abonelik işlemleri kurumlara gidip bizzat başvurularak gerçekleştirilirken artık bu işlemler internet üzerinden kolaylıkla halledilebiliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan proje ile beraber 18 Şubat 2019 tarihinden itibaren, vatandaşlar su aboneliği başvurusunu E-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Su sayaç ücretini kim öder?

Yasal olarak bu harç hem alıcı hem de satıcı tarafından ayrı ayrı ödeniyor.

Su sayacı değişimi ücretli mi?

Su sayacının arızalanması, okunamaması,patlaması veya 10 yıllık periyodik muayene süresinin dolmasından dolayı sayaç değişim ücreti olarak 20,00 TL alınır.

Su saati kim takar?

Bu durumda, sökme-takma bedeli ve ilave olarak sayaç bedeli ilk su faturasına yansıtılır. Sayaçlar SASKİ personeli tarafından yerine takılır.

Aski su aboneliği internetten yapılır mı?

E-devlet üzerinden artık su aboneliği başvurusunda bulunabilecek.

Kartlı su Nedir?

Abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme sistemidir. Her sayaca bir abone kartı tanımlıdır. Bu kartlarla abone kredi yükleme merkezlerinden istediği miktarda kredi yükleyebilir.

Aski güvence bedeli ne kadar 2022?

ASKİ su aboneliği ücreti, 2022 yılı için 215 TL’dir. 2022 yılı için ise bu rakamın 250 TL üzerinde olması bekleniyor.

Aski online su aboneliği nasıl yapılır?

Online İşlemler Kullanıcı Kayıt Formu:

  1. 1- Borç bilgisi (bildirimi) endeks okuyucusu tarafından, okuma esnasında kapıda tanzim edilerek adrese bırakılmaktadır.
  2. 2- E-posta adresinizi sitemize kaydettikten hemen sonra yollanacak e-postadaki onay linkini tıkladığınızda üyeliğiniz başlatılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.