Trafik Cezası Nereye Ödenir Ankara?

Trafik cezası nereye ödenir sorusu vatandaşın en çok merak ettiği sorular arasında. Trafik cezası banka şubelerine, PTT şubelerine, vergi dairesine ya da internet aracılığı ile ödenebilir.
Trafik cezanızı zamanında ödemeniz önemli. Ceza bedelini banka şubeleri, PTT şubeleri, vergi dairesi ya da internet aracılığıyla ödeyebilirsiniz. Online kanallarla ödemenizin yanı sıra ilgili aracı kurumlardan nakit olarak da ödeme imkanına sahipsiniz.

Trafik cezası nereye ödenir 2022?

İnternet bankacılığı üzerinden de trafik cezası ödemek mümkün. Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Bu bankalar sırasıyla Akbank, Garanti BBVA, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası şeklinde.

Trafik cezası 15 gün içinde nereye ödenir?

Bankaların internet ve cep şubeleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi ve e-Devlet üzerinden online ödeme yapmak mümkün. Ödeme işlemlerini ceza yazıldıktan sonraki 15 gün içinde yapmanız durumunda %25’lik indirimden faydalanabilirsiniz.

You might be interested:  Başkent Ankara Anayasaya Ne Zaman Eklendi?

Trafik cezası borcu nereye ödenir?

Trafik para cezası ödemek için birden çok alternatifiniz bulunmaktadır. Vergi dairesi, Banka şubeleri ve PTT’den ödeme yapabilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ya da araç plakanız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik cezası 15 gün içinde ödenirse ne kadar indirim olur 2022?

İdari para cezası: Kişinin trafik kurallarına uymadığı için para cezası ödemesi durumudur. Ceza, tebliğ edildiği günden itibaren 15 gün içinde ödenirse tutarda %25 oranında indirim gerçekleşir.

Trafik cezası internet üzerinden ödenir mi?

Trafik para cezası borcu sorgulama ve ödeme işlemleri e-Devlet üzerinden online olarak plakaya yazılan trafik cezası ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden Gerçek ve Tüzel Kişi olarak Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgu​​lama işlemleri yapabilirsiniz.

Trafik cezası hangi banka alıyor?

İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı ile trafik cezası ödenebilen bankalar şunlardır:

 • Akbank.
 • Halkbank.
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank.
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Deniz Bank.
 • Garanti BBVA.
 • Trafik para cezası ödenmezse ne olur?

  Eğer 30 gün içerisinde ödemezseniz, her ay yüzde 5 faiz binecektir. Bu durumda hem taksitten hem de indirimden yararlanamayacaksınız. Eğer zaman içerisinde faizli tutarda ödenmezse, ne yazık ki maaşa haciz ya da icra işlemleri başlatılacaktır. Kısacası bu ceza her türlü, ceza sahibinden tahsil edilecektir.

  E devlete düşen trafik cezası ne zaman ödenir?

  Bu nedenle, aracın üzerindeki trafik cezalarının ödenmesi gereklidir. Ceza e-devlete ne zaman düşer 3 ve 7 gün arasında bu işlem gerçekleşmektedir. Aracın satış işlemlerinde araçtaki trafik cezaları ödenmek durumundadır.

  Bankamatikten trafik cezası ödenir mi?

  İnternetten trafik ceza ödemesi, PTT’den ceza ödemesi, banka şubesinden hatta vergi dairesinden de ceza ödemesi yapılabiliyor. Önemli bir not olarak belirtmek gerekir ki; bankamatikten trafik cezası ödemesi yapılmıyor.

  You might be interested:  Ketem Ankara Randevu Nasıl Alınır?

  Trafik cezası mobil bankacılıktan ödenir mi?

  İnternet Bankacılığı ile Trafik Cezası Ödeme

  Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu bankaların internet sitelerinden ya da mobil uygulamalarından trafik cezasını yatırabilirsiniz.

  E devlet üzerinden trafik cezası ödeme nasıl yapılır?

  e-Devlet Üzerinden Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır?

  1. İlk adımda ilgili sayfaya tıklamanız gerekir ve açılan sayfadaki “kimliğimi şimdi doğrula” yazısına basılması yeterli olur.
  2. Güvenlik adımlarının tamamlanmasından sonra trafik cezası sorgulamasını yaparak online bir şekilde ödeyebilirsiniz.

  Ziraat Bankası trafik cezası alıyor mu?

  Sıra beklemekle zaman kaybetmek istemeyenler ise MTV ve Trafik Cezası ödeme işlemlerini Ziraat Bankası’nda gerçekleştirebilir.

  Trafik cezası en geç ne zaman ödenir?

  Trafik cezaları ilgili kişiye tebliğ edildikten sonra belirli sürede ödenmesi istenir. Bu süre 30 gündür. Eğer sürücü 15 gün içerisinde öderse yüzde 25 indirimi uygulanır. 15 gün sonra öderse indirim uygulanmaz. 30 gün içinde ödeme olmazsa borç üzerine faiz işlenir.

  Trafik cezaları nasıl silinir?

  Cezai işlem gören kişi, on beş gün içerisinde trafik para cezasının niteliğine göre Sulh Ceza Hakimliği’ne ya da otuz gün içerisinde İdare mahkemesine bir dilekçe ile trafik cezası itirazını yapabilir. Cezai işlem uygulanan kişinin bu süre içerisinde itiraz etmemesi halinde ceza kesinleşir.

  Trafik cezaları ne kadar sürede silinir?

  O günün üzerinden 1 yıl geçmesi ardından ceza silinerek sıfırlanabilir. Bu nedenle örnek olarak 05.08.2021 tarihinde sürüş ihlali yaptığınızdan dolayı aldığınız bir ceza puanı, tam olarak 1 sene sonra yani 05.08.2022 tarihinde kayıtlardan silinecektir.

  Bankamatikten trafik cezası nasıl ödenir?

  İnternetten trafik ceza ödemesi, PTT’den ceza ödemesi, banka şubesinden hatta vergi dairesinden de ceza ödemesi yapılabiliyor. Önemli bir not olarak belirtmek gerekir ki; bankamatikten trafik cezası ödemesi yapılmıyor.

  You might be interested:  Ankara Antika Pazarı Nerede?

  Vakıfbank trafik cezası nasıl ödenir?

  0850 222 0 724 telefon numarasını arayarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank müşterisi değilseniz dahi ParaBankomat’lardan Vakıfbank MTV ve Trafik Cezası ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kartsız İşlemler seçeneğinden nakit olarak anında ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Trafik para cezası ödenmezse ne olur?

  Eğer 30 gün içerisinde ödemezseniz, her ay yüzde 5 faiz binecektir. Bu durumda hem taksitten hem de indirimden yararlanamayacaksınız. Eğer zaman içerisinde faizli tutarda ödenmezse, ne yazık ki maaşa haciz ya da icra işlemleri başlatılacaktır. Kısacası bu ceza her türlü, ceza sahibinden tahsil edilecektir.

  Trafik cezası hemen düşer mi?

  E devlete ceza ne zaman düşer? 3 iş günü içerisinde tüm bilgiler e-devlete düşmektedir. Trafik cezası tebligatı ne zaman gelir? Ceza kesinleştikten sonra 10 iş günü içerisinde tebligat gelmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.